Od maja przyjęcia interesantów do Poradni Rodzinnej TPD będą odbywały się w biurze TPD przy ul. Marszałkowskiej 34/50 (domofon 99). Przyjęcia interesantów odbywają się przy zachowaniu obowiązujących procedur dotyczących zasad przestrzegania higieny w okresie pandemii.
Grafik przyjęć specjalistów w drugim półroczu 2020r.:
L.p |
Imię i nazwisko |
Termin dyżuru |
Miejsce i godziny dyżuru |
1 |
Daria Gorzkiewicz |
14 i 21 września 12 i 26 października 16 i 30 listopada 7 i 14 grudnia |
Godz. 15.00 – 17.00 ul. Marszałkowska 34/50 |
2 |
Kamila Domagała |
28 września 5 października 2 listopada 7 grudnia |
Godz. 15.00 – 18.00 ul. Marszałkowska 34/50 |
3 |
Anna Gralewicz |
10 października 7 listopada 21 listopada 5 grudnia |
Godz. 9.00 – 14.00 ul. Marszałkowska 34/50 |
4 |
Aneta Grzeszczuk |
12 i 26 września 10 i 24 października 7 i 21 listopada 5 i 19 grudnia |
Godz. 9.00 – 14.00 ul. Marszałkowska 34/50 |
Informacje o prowadzących konsultacje:
Kamila Domagała - psycholog; terapeuta I stopnia TSR; pedagog (absolwentka UW) z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszym, a także z nastolatkami i rodzicami dzieci w różnym wieku. Przez wiele lat kierownik placówek wsparcia dziennego, realizator i współtwórca programów profilaktycznych i psychoedukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Pracownik Ośrodka Adopcyjnego, w trakcie szkolenia i nabywania uprawnień do pracy z klientem po traumie.
Anna Gralewicz - lekarz psychiatra, absolwentka Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalistka psychiatrii dzieci i młodzieży. Obecnie pracuje w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii, gdzie odbyła szkolenie specjalizacyjne. Na co dzień pracuje z osobami z zaburzeniami zachowania i emocji, z zaburzeniami odżywiania się, afektywnymi, psychotycznymi oraz całościowymi zaburzeniami rozwoju. Ponadto od listopada 2018r jest związana z Zakładem Wczesnej Interwencji Psychologicznej Instytutu Matki i Dziecka, gdzie zajmuje się diagnozą i terapią najmłodszych pacjentów. W Poradni Rodzinnej przyjmuje dzieci w różnym wieku (na spotkanie zaproszone jest dziecko z rodzicem lub opiekunem prawnym) potrzebujące wskazówki psychiatry. Na wizytach odbywa się wywiad z rodzicami i dzieckiem, psychoedukacja i porada dotycząca zalecanej dalszej ścieżki diagnostycznej i terapeutycznej. Spotkanie nie jest równoważne opiece psychiatrycznej w Poradni Zdrowia Psychicznego – nie ma możliwości wystawienia recept, zaświadczeń i opinii lekarskich ani zwolnień ZUS ZLA.
Aneta Grzeszczuk - absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja w dziedzinie psychologii wychowawczej dziecka i rodziny. Studia podyplomowe: „Rehabilitacja dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi” (2009) oraz „Diagnoza kliniczna dziecka i jego rodziny” (2013). Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą (oraz ich rodzicami) mającymi trudności w funkcjonowaniu społecznym, relacjach z rówieśnikami, radzeniu sobie z emocjami i stresem. Pracuje również z dziećmi, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i rodzinnej (rozwód rodziców, choroba bliskich osób i inne). W pracy wykorzystuje podejście psychodynamiczne i relacyjne oraz poznawczo-behawioralne. Cechuje ją indywidualne, a zarazem całościowe spostrzeganie problemów dziecka i jego rodziny oraz próba zrozumienia potrzeb i motywacji dziecka z zachowaniem jego indywidualności, niezależności i niepowtarzalności.
Daria Gorzkiewicz - adwokat, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW oraz Podyplomowych Studiów Prawa Podatkowego na SGH. Prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką specjalizującą się między innymi w sprawach cywilnych i rodzinnych. Współpracuje z TPD od 2017 roku. Zakres udzielanych porad w ramach Poradni Rodzinnej TPD: prawo cywilne; prawo rodzinne i opiekuńcze, prawo nieletnich, prawo karne, prawo wykroczeń, prawo lokalowe, prawo pracy, prawo prywatne międzynarodowe.
Poradnia Rodzinna TPD jest kontynuacją działań rozpoczętych w latach 2017-2019. Projekt dofinansowany jest ze środków Urzędu m. st. Warszawy. Pomoc specjalistów w zakresie porad psychologicznych, pedagogicznych i prawnych skierowana jest do mieszkańców Dzielnicy Śródmieście, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin będących w sytuacji kryzysowej, zagrożonych lub dotkniętych uzależnieniem i przemocą. Adresatami są dorośli, dzieci i młodzież od 3. do 26. roku życia. Usługi w formie doradztwa, wsparcia psychologicznego i porad prawnych świadczone będą zgodnie z miejskimi standardami poradnictwa z zachowaniem poufności, bezpłatności, rzetelności, profesjonalizmu i autonomii klienta. Projekt dofinansowany jest ze środków Urzędu Miasta st. Warszawy Dzielnicy Śródmieście.
Zapisy na konsultacje przyjmuje sekretariat w godzinach 9.00 - 15.00 pod numerem telefonu: + 48 506 061 910, +48 22 826 27 15, możliwe są również zgłoszenia przez mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zdjęcie: https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie-wektory/rodzina