Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Tesco już 6 rok działają w ramach partnerstwa strategicznego. Łączy nas wspólny cel – nauczenie dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Dlatego z dumą ogłaszamy: wielkimi krokami nadchodzi V edycja programu Tesco „Od uprawy do potrawy”! Nadszedł czas na nowe atrakcje i solidną dawkę wiedzy oraz zabawy! Ponownie zapraszamy podopiecznych placówek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na niezwykłą przygodę i poznanie zdrowego odżywiania bez marnowania. Zachęcamy w tym roku m.in. do skorzystania z nowych scenariuszy lekcji dostosowanych do nauki zdalnej a także do wzięcia udziału w konkursie, którego ambasadorką będzie Majka Jeżowska.

Podczas 4. edycji programu „Od uprawy do potrawy” Kluby Niemarnowania cieszyły się ogromną popularnością, za co serdecznie Wam dziękujemy. 😊 Udział w programie wzięło aż  270 Klubów! Nadchodząca edycja będzie pełna nowości i zaskoczeń. W tym roku ze względu na nowe okoliczności w jakich się znaleźliśmy, dostosowaliśmy nasze scenariusze zajęć tak, by Prowadzący w zależności od potrzeb mogli przeprowadzać je zdalnie lub w stacjonarnie. Ponadto, ruszamy z zupełnie nowym konkursem – „Rymuję nie marnuję”. Zadaniem konkursowym Klubowiczów będzie stworzenie zwrotki i refrenu piosenki dotyczącej idei niemarnowania żywności. W jury zasiądzie sama Majka Jeżowska! Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie internetowej programu: http://www.oduprawydopotrawy.pl/.

Co nowego w Programie?

  • Rozwijamy współpracę z Klubami Niemarnowania i zachęcamy do dołączania nowe klasy,
  • Lekcje dostosowane do nauczania zdalnego,
  • Coraz więcej pomysłów na aktywności dla zarejestrowanych Klubów,
  • Nowa sekcja z ćwiczeniami dla uczniów w ramach otwartego dostępu,
  • Konkurs dla Klubów w nowej, odświeżonej formie.

 

Jak wziąć udział w konkursie dla Klubów „Rymuję, nie marnuję”?

Krok 1: Opiekun zakłada Klub, rejestrując się do programu przez stronę www programu.

Krok 2: Klub realizuje zadanie konkursowe – tworzy zwrotkę piosenki dotyczącej tematyki programu. Przykłady możecie znaleźć w zakładce „Pomysły dla Klubów”!

Krok 3: Opiekun Klubu przesyła na adres mailowy Biura Programu zwrotkę piosenki dotyczącej tematyki programu.

UWAGA: Zgłoszenia można nadsyłać w terminie od 14.10.2020 do 18.11.2020 roku do godz. 15:00. Formularz zgłoszeniowy można pobrać TUTAJ

Krok 4: Jury wybiera 3 laureatów, którzy zostaną ogłoszeni do 4.12.2020. Na zwycięskie drużyny czekać będą bony o wartościach 3000, 2000 oraz 1000 złotych i upominki!

Zachęcamy do zgłoszeń!