W pierwszą sobotę października dzieci wraz z wychowawcami ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD ŚRÓDMIEŚCIE, mieszczącego się przy ul. Boya 6 wybrały się na wycieczkę. Oto jak dzieci relacjonują wycieczkę:

 

"W pierwszą sobotę października byliśmy na wycieczce. Pojechaliśmy autokarem do miejsca pod Warszawą, które nazywa się Mazowieckie Sioło Julianówka. Pani gospodarz przywitała nas, przedstawiła siebie i inne panie i opowiedziała co będzie się działo. Po podziale na grupy mieliśmy chwilę żeby spróbować drożdżówki domowej roboty i kompotu z jesiennych owoców.

Później zaczęły się różne aktywności. W zależności od tego w jakiej byliśmy grupie. Mi najbardziej się podobało mini zoo i głaskanie koni, Emilce też, ale wolała głaskać króliki. Adarze najbardziej się podobała Zumba. Agnieszka najlepiej wspomina jedzenie kanapek z masłem i serkiem własnego wyrobu. Wiktoria najlepiej się bawiła przy wyrabianiu sera i masła. Kuba i Jacek najchętniej bawiliby się na placu zabaw i skakali na trampolinach. Damian najlepiej wspomina zabawy z kolorową chustą.

Dziewczyny prawie wszystkie dobrze wspominają z radością śpiewanie w autokarze. A chłopcy zabawy na placu zabaw.

Mieliśmy piękną słoneczną pogodę. Szkoda, że tak krótko byliśmy w lesie. To była bardzo fajna wycieczka. Każdy znalazł coś dla siebie."