Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania naszego serwisu.
Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Aktualności

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI ODDZIAŁ WARSZAWA PRAGA - POŁUDNIE poszukuje:

Wychowawcy w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym Grochowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Wymagania:

- Wykształcenie wyższe kierunkowe: pedagogika, pedagogika specjalna lub ukończony kurs kwalifikacyjny w zakresie pedagogiki

- Doświadczenie w pracy z dziećmi i z rodzicami

- Samodzielność i odpowiedzialność

- Kreatywność

Obowiązki:

- Organizowanie i prowadzenie pracy wychowawczej

- Zapewnienie opieki i bezpieczeństwa wychowankom

- Prowadzenie dziennika zajęć

- Prowadzenie dokumentacji merytorycznej grupy

Zainteresowanych ofertą prosimy o wysyłanie CV pod adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

https://pl.freepik.com/photos/boze-narodzenie'>Boże Narodzenie zdjęcie utworzone przez master1305 - pl.freepik.com

Po raz kolejny dzięki staraniom Pani Izabeli Król z Centrum Dowodzenia w UNIQA i wielu Gwiazdorom - tegoroczna edycja Akcji Gwiazdor była wyjątkowa…

W tym roku udało się zrobić paczki dla 4567 dzieciaków! 😊 Szczerze, nie wiem jak to się stało… - relacjonuje Pani Iza. Rok temu było 4357 paczek i w tym roku, mając na uwadze liczne obostrzenia związane z sytuacją pandemiczną, prosiłam jedynie o 2000 paczek… a tutaj proszę - prawdziwy Bożenarodzeniowy Cud! 😉
Tym cudem cieszyły się wszystkie obdarowane dzieci. Spersonalizowane listy, które otrzymują od Gwiazdorów są dla nich pamiątką, zawsze wywołują ogromną satysfakcję, często wzruszenie, budują w nich poczucie - że są ważne. Kilka wypowiedzi dzieci po rozpakowaniu prezentu: - super niespodzianka, jestem super szczęśliwy - spełniło się moje marzenie - te święta i ten prezent jest wyjątkowy - Gwiazdor naprawdę mnie wysłuchał - jestem szczęśliwa i obiecuję być grzeczna - wielkie zaskoczenie, że taka wielka paczka, bardzo się cieszę. W sumie 3697 paczek trafiło do podopiecznych TPD. laughingKrótka relacja fotograficzna z przebiegu akcji poniżej.

 

 

 
Laptopy dla uczniów – podopiecznych TPD w ramach wsparcia #PEPCO. Kolejna partia – 100 laptopów zakupiona dzięki PEPCO trafiła do podopiecznych środowiskowych o
gnisk wychowawczych i świetlic TPD w całym kraju.Dzięki nim dzieci będą mogły korzystać z nauki zdalnej, a także z atrakcyjnych zajęć realizowanych online w placówkach TPD dzięki wsparciu finansowemu #PEPCO.
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dźwigamy też, jak umiemy! W zeszłym tygodniu odebraliśmy transport 2,5 tony kosmetyków i środków higieny osobistej od #Rossmann, które otrzymaliśmy w wyniku udziału w akcji #PomagamyJakUmiemy, która polegała na tym, że to Wy, nasi Przyjaciele przekazywaliście na Towarzystwo Przyjaciół Dzieci punkty zebrane podczas zakupów w aplikacji Rossmann. Rozpakowaliśmy transport i przepakowaliśmy do paczek, które trafią w tym tygodniu do Oddziałów Regionalnych, a tam zostaną rozdzielone między
najbardziej potrzebujące placówki i rodziny.
 
 

 

 

 

Zdjęcie z obrad jury - prac było tak dużo, że nie zmieściły się na naszych biurowych stołach...

Szanowni Państwo, drogie Dzieci! Z ogromną przyjemnością i satysfakcją ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego „Świąteczna Ozdoba”. Wiemy, że czekaliście z niecierpliwością, ale Świątecznych Ozdób było tak dużo, że jury miało prawdziwy ogrom pracy. Na konkurs zgłoszono ponad 100 prac z kilkunastu Ognisk TPD. Bardzo się cieszymy z ilości nadesłanych prac. Oznacza to, że jesteście już dobrze przygotowani na kolorowe i barwne Święta. Wszystkie prace były fantastyczne, widać w nich było serce, zaangażowanie i przemyślenia na temat konkursu. Jury miało ogromny dylemat, nagrodzono innowacje oraz niekonwencjonalne techniki i niestandardowe wykonanie :) Komisja konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu, wyłoniła 8 Laureatów Konkursu. Dziękujemy wszystkim dzieciom za wzięcie udziału w konkursie - każda ze startujących osób otrzyma pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Laureaci dodatkowo otrzymają nagrody rzeczowe. Dziękujemy także kierownikom za dostarczenie nam prac do oceny. Już szykujemy nowy konkurs więcej informacji wkrótce.

Lista Laureatów Konkursu "Świąteczna Ozdoba"

Krystian - TPD Wileńska

Sasza - TPD Bartoszycka

Arek - TPD Marywilska

Wika - TPD Marywilska

Amelka - TPD Marywilska

Oliwia - TPD Mokotów

Marysia - TPD Szczypiorno

Blanka - TPD Szczypiorno

 

Drogiej Koleżance Helenie Rybak, wieloletniej, oddanej działaczce TPD Warszawa Praga Południe i Ogniska TPD przy ul. Grochowskiej 259 a, składamy wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci Męża. Kochana Pani Helenko, w tym ogromnie bolesnym i trudnym dla Pani czasie, jesteśmy myślą przy Pani. Przytulamy Panią mocno i gładzimy Pani zbolałe serce. Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Szanowni Państwo chcielibyśmy poinformować że dzięki Bankowi Żywności w Warszawie nasza organizacja mogła przystąpić do programu #TVNPOMAGA.
https://www.facebook.com/TPD.Oddzial.Mazowiecki/photos/a.177046612409391/3533870913393594/
Dzięki tej akcji nasi podopieczni otrzymają 100 ciepłych posiłków. Posiłki będą dostarczane przez 2 restauracje znajdujące się na terenie Mazowsza. Dostawa posiłków rusza już 14.12 i będzie trwała aż do 27.12.2020 r. Dziękujemy !!!

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Warszawie  uruchamia specjalną zbiórkę na pomoc w dożywianiu najmłodszych. Inicjatywa ma być jednocześnie wsparciem dla branży gastronomicznej, która ucierpiała w związku z pandemią koronawirusa. Zwracamy się do wszystkich Przyjaciół Dzieci, z gorącą prośbą o finansowe wsparcie akcji dożywiania dzieci - apeluje prezes mazowieckiego oddziału TPD Monika Jagodzińska. Właśnie teraz, w tym wyjątkowo trudnym czasie, możemy mieć wpływ na stan zdrowia dzieci. To najlepsza inwestycja. Zdrowe dziecko to w przyszłości zdrowy dorosły - zaznacza prezes.

W związku z pandemią koronawirusa znacząco ograniczono działalność branży gastronomicznej. Teraz niesienie pomocy dzieciom można połączyć ze wsparciem dla równie potrzebujących firm, u których mogą być zakupione posiłki dla dzieci i osób niepełnosprawnych, które są podopiecznymi TPD.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci wspiera potrzebujących od 100 lat. W ostatnich dekadach skoncentrowało swoją działalność na prowadzeniu Środowiskowych Ognisk Wychowawczych TPD. To placówki wsparcia dziennego, pomagające rodzicom w wypełnianiu przez nich funkcji opiekuńczo-wychowawczych. Nasi wychowankowie mogą przychodzić do nich codziennie po nauce szkolnej. W Ognisku odrabiają lekcje, mogą skorzystać z pomocy i zjeść posiłek - mówi prezes mazowieckiego oddziału TPD Monika Jagodzińska.

Sytuacja związana z ogłoszeniem stanu pandemii spowodowała, że dzieci nie chodzą do szkoły i nie mogą także przychodzić do naszych placówek. Niestety, nie wszystkie dzieci mają jednakowe szanse w tej trudnej sytuacji. Szkoła i Ognisko były miejscami, w których dzieci mogły zjeść ciepły posiłek.

- Obecnie otrzymujemy wiele sygnałów, że dzieci są głodne. Wielu naszych podopiecznych wywodzi się z rodzin, które mają problem z realizacją funkcji opiekuńczej z uwagi na ubóstwo. Sytuacja pandemii dla wielu z nich związała się dodatkowo z utratą pracy lub z bardzo istotnym ograniczeniem dochodów. Do tego dochodzi nieraz brak życiowej zaradności lub brak umiejętności gotowania przez rodziców. W rodzinach brakuje jedzenia - zwraca uwagę Monika Jagodzińska. - Dzieci muszą jeść, aby się prawidłowo rozwijać fizycznie, intelektualnie i psychicznie. Dobrze zbilansowana dieta i odżywianie to także podstawa odporności i zdrowia - podkreśla.

Zebrane środki ze zbiórki pozwolą nam zakupić gotowe posiłki dzięki czemu wesprzemy również branżę gastronomiczną która obecnie w trudnej sytuacji z powodowana panująca pandemią. Zaintersowane reastauracje i firmy cateringowe które są zainteresowane wsparciem w promocji tej akcji zapraszamy do kontaktu z Bartłomiejem Domagałą skarbnikiem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Warszawie ( tel. 605850048 mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Nową inicjatywę można wesprzeć przekazując darowiznę dla Towarzystwa Pomocy Dzieciom, Oddział Mazowiecki, konto nr 68 1240 6175 1111 0000 4564 8524. W ramach akcji wsparcie można także przekazać przez specjalnie stworzoną stronę www.tpd-online.pl <http://www.tpd-online.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zaprasza wszystkich naszych podopiecznych do wzięcia udziału w konkursie "Świąteczna Ozdoba". Świąteczne drzewko, aniołek, bombka a może Św. Mikołaj i renifer, pozostawiamy uczestnikom całkowitą dowolność! Już nie raz przekonaliśmy się, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic, a mali artyści są bardzo pomysłowi i oryginalni! Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem zamieszczonym poniżej.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Świąteczna Ozdoba

1. Organizator konkursu:

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego ul. Kredytowa 1a 00-056 Warszawa

2. Założenia organizacyjne

- Zadaniem konkursowym jest wykonanie świątecznej ozdoby/dekoracji z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej: np. ozdoba choinkowa, kartka świąteczna, stroik świąteczny

- Prace przekazane na konkurs muszą być pracami własnymi.

- Prace należy sfotografować max. 3 zdjęcia.

- Zdjęcia prac konkursowych należy przesłać do kierownika placówki, który przekaże je do organizatora.

- Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania zdjęć prac w celu promocji konkursu. Zgłoszenie do konkursu jest jednocześnie zgoda na publikację prac na stronie internetowej.

- Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie przez organizatora swoich danych osobowych w celach organizacji konkursu.

- Zdjęcia prac należy przesłać do kierowników placówek do dnia 8 grudnia br. Kierownik wysyła zdjęcia prac do organizatora do dnia 10.12.2020 r. Pracę należy wysłać na adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

3. Ocena prac konkursowych

Komisja konkursowa, powołana przez Organizatora, dokona oceny prac i wyłoni laureatów konkursu.

Prace zostaną ocenione według następujących kryteriów:

- zgodność z tematem;

- wykorzystane materiały;

- pomysłowość i kreatywność;

- estetyka wykonania;

- samodzielność wykonania.

4. Rozstrzygnięcie konkursu

- wyniki konkursu zostaną opublikowane na profilu Facebook TPD ZMOW  oraz na stronie internetowej TPD ZMOW do 14.12.2020 r.

- nagrodami w konkursie będą nagrody rzeczowe – niespodzianki.

 

 

Przykład ozdób choinkowych przygotowanych przez podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowych w Miętnym.

TPD Oddział mazowiecki

Adres:

ul. Kredytowa 1A lok. 13

00-056 Warszawa

Siedziba Biura: ul.Marszałkowska 34/50,

00-554 Warszawa

Zobacz mapę
tel/faks 22-826-27-15, 22- 827-58-21,
22- 828-6274, 22-827-6646
tel Dział Dotacji 506 061 910
tel Dział Księgowości 504 198 924

Nr konta: 68 1240 6175 1111 0000 4564 8524

 

Godziny pracy

   • Przyjęcia interesantów:
   • poniedziałek -  czwartek 8.00-16.00
   • Piątek jest dniem bez interesantów.
   • Członkowie Prezydium dyżurują.
   • Poniedziałki i środy 9.00-12.00

PROJEKT FINANSUJE M.ST. WARSZAWA

Projekt finansuje miasto stołeczne Warszawa
© 2021 TPD - oddział mazowiecki. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Search