Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania naszego serwisu.
Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Aktualności

Informujemy, że w dniach 1 - 31 sierpnia 2020r. Biuro TPD ZMOW przy ul. Marszałkowskiej 34/50 lok. 99
przyjmuje interesantów w godz. 10.00 - 15.00.

W dniu 17 sierpnia 2020 roku Biuro TPD Zarządu Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego jest zamknięte.

Poradnia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci dla rodzin adopcyjnych i zastępczych jest nowatorskim działaniem w skali kraju. Do tej pory w systemie działań psychopedagogicznych ukierunkowanych na wsparcie rodziny nie było miejsca na specjalistyczne wsparcie skierowane wyłącznie do tej wąskiej grupy.

Dzięki zrozumieniu potrzeby i wagi tego działania przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, od lipca br., w formie pilotażu, do końca 2020 roku, możemy świadczyć nieodpłatnie usługi wsparciowe dla wszystkich rodzin adopcyjnych i zastępczych z terenu województwa mazowieckiego, które zechcą z nich skorzystać. Szczególnie jednak zapraszamy rodziny z Warszawy oraz z powiatów ościennych: mińskiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, żyrardowskiego i warszawskiego zachodniego.

W ramach poradni zaplanowaliśmy psycho-pedagogiczne poradnictwo i konsultacje indywidualne ( w tym także dla dzieci) i rodzinne (także w miejscu Państwa zamieszkania), psychoterapię indywidualną, małżeńską i rodzinną, konsultacje psychiatry dziecięcego, tematyczne webinaria internetowe dla rodziców/opiekunów oraz pięć grup wsparcia: 1/ dla rodzin adopcyjnych, w których wychowują się dzieci do lat 6, 2/ dla rodzin adopcyjnych, w których wychowują się dzieci od 7 lat do 15 lat, 3/ dla dzieci przysposobionych, nastolatków w kryzysie tożsamości, 4/ dla opiekunów zastępczych oraz 5/ dla dorosłych adoptowanych.

Projekt realizowany jest przez specjalistów posiadających bogatą wiedzę i wieloletnie doświadczenie, pasjonatów swojej pracy, którzy z oddaniem służą drugiemu człowiekowi i cały czas poszerzają, rozwijają swój zawodowy warsztat.

Projekt jest superwizowany przez specjalistów z zakresu traumy i psychiatrii dziecięcej. W celu szerszego dotarcia do Państwa, utworzyliśmy dla projektu stronę internetową: https://poradnia.tpd-maz.org.pl , która jest jednocześnie platformą rejestracyjną.

Serdecznie zapraszamy do zapoznana się z jej zawartością i zapisanie do konkretnego specjalisty i grupy. Zapisy są także możliwe od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-16.00 pod numerem telefonu +48 662 131 687 lub na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ufam, że nasza propozycja spełni Państwa oczekiwania i stanie się w przyszłości stałym systemowym wsparciem dla rodzin adopcyjnych i zastępczych.

Z wyrazami szacunku,
Monika Jagodzińska – koordynator projektu

https://pl.freepik.com/premium-zdjecie/grupa-ludzi-wspiera-i-dyskutuje-w-malych-grupach_5095004.htm

Na początku czerwca dzieci wróciły do środowiskowych ognisk wychowawczych i świetlic TPD. Wszystko to, oczywiście, w zgodzie z wymogami sanitarnymi, jakie wciąż obowiązują. Rozpoczęła się też akcja letnia. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci od 101 lat organizuje wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży. Kolonie ale też i półkolonie w miejscu zamieszkania. Prowadzi między innymi domy wczasów dziecięcych i szkolne schroniska młodzieżowe.

Więcej o akcjach letnich TPD w audycji Radiowej Trójki:

https://www.polskieradio.pl/9/5527/Artykul/2548803,Towarzystwo-Przyjaciol-Dzieci-i-jego-akcja-letnia

Zapraszamy do odsłuchania materiału.

https://pixabay.com/pl/photos/r%C4%99ce-przyja%C5%BA%C5%84-przyjaciele-dzieci-2847508/

W ramach umowy Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Wojewódzki Oddział Mazowiecki prowadzić będzie poradnię. Działanie będzie polegało na stworzeniu specjalistycznego poradnictwa dla rodzin adopcyjnych i zastępczych - jest to pierwsza taka inicjatywa w Polsce! Wszystko będzie prowadzone w porozumieniu z powiatowymi centrami pomocy rodzinie i obejmie dzieci i rodziny z Warszawy oraz powiatów: warszawski zachodni, legionowski, wołomiński, miński, otwocki, piaseczyński i pruszkowski. W ramach pracy będą odbywały się m.in. konsultacje indywidualne np. z psychiatrą dziecięcym, psychologiem ale też grupy wsparcia oraz terapia dorosłych i dzieci – uwzględniające specyfikę rodzin adopcyjnych i zastępczych.
 
Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
 
 
 

 

 

 

 

Duży czy mały dzisiaj świętuje,
Dziś każdy jest dzieckiem i się raduje.
Małych przyjemności, wielkich miłości,
zdrowia, szczęścia i przyjemności.
Każdemu życzymy tego, co potrzebuje!
W Dniu Dziecka każdy z nas króluje!

Wszystkiego naj z okazji Waszego Święta życzą Pracownicy TPD MOW.

https://pixabay.com/pl/photos/dzieci

Zapraszamy do udziału w konkursie, który jest organizowany przez Białołęcki Ośrodek Kultury.

Sztuka – to brzmi dumnie! Aby oswoić ją wśród najmłodszych i dać dzieciom możliwość twórczego wyrazu, Białołęcki Ośrodek Kultury ogłasza konkurs plastyczny „Moje najbardziej radosne/zwariowane wspomnienie z dzieciństwa”.

Kto może wziąć udział?

Konkurs odbędzie się w dwóch grupach wiekowych: 5-8 oraz 9-11 lat. W każdej z nich komisja wyłoni trzech laureatów, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody: kurs plastyczny online „Ze sztuką na Ty) + zestaw przyborów plastycznych (I miejsca) oraz profesjonalne przybory plastyczne (II i III miejsca).

Jakie prace można przesłać?

Technika wykonania prac jest dowolna – może być to ołówek, farba, kredka, kolaż i wszystko inne, co przyjdzie Wam do głowy! Liczy się pomysł i kreatywność.

Jak wziąć udział w konkursie?

1. zapoznaj się z Regulaminem i Kartą Zgłoszenia na stronie bok.waw.pl

2. stwórz wyjątkową pracę i prześlij ją w formie skanu bądź zdjęcia (w dobrej rozdzielczości) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

3.Termin nadsyłania prac mija 29.05.2020 o godz. 16:00

4. śledź stronę internetową oraz profil BOK na FB – tutaj pojawią się wyniki konkursu oraz galeria wszystkich prac. Planowana data ogłoszenia wyników to 1.06.2020 r. 

FB:     https://www.facebook.com/events/239642497338953/

Strona internetowa: https://bok.waw.pl/wydarzenia/konkurs-plastyczny-ze-sztuka-na-ty/

 

Towarzystwo Przyjaciół Dzieciom Warszawa Praga - Południe od 15-04-2020 r. uczestniczy w akcji wydawania posiłków. Jest to możliwe dzięki współpracy Kulczyk Foundation z British Primary School of Wilanow, w ramach programu żywieniowego Żółty Talerz. Codziennie pyszne, ciepłe i pełnowartościowe posiłki trafiają do 43 naszych podopiecznych.

W dalszym ciągu prowadzone są nieodpłatne konsultacje prawne w ramach dyżurów online od poniedziałku do piątku w godzinach 12-18 oraz konsultacje psychologiczne online we wtorki w godzinach 10-12 i 16-18. Odbywają się też spotkania online z rodzicami naszych wychowanków, podczas których podejmujemy tematy m.in. radzenia sobie ze stresem, jak motywować dzieci do nauki, jak mówić żeby dzieci nas słuchały?

Codziennie każdy z wychowawców prowadzi zajęcia online oraz wspiera podopiecznych w edukacji. Godziny "odrabianek" uzależnione są od indywidualnych potrzeb wychowanków. Nasi podopieczni starają się być kreatywni i uczestniczyć w różnego rodzaju aktywnościach zaproponowanych przez wychowawców. Dowodem na to są m.in. prace nadesłane przez Nasze Dzieciaki.

 

 

TPD Pruszków poszukuje:

Wychowawcy w Punkcie Przedszkolnym

Wymagania:

- Wykształcenie wyższe kierunkowe

- Doświadczenie w pracy z dziećmi i z rodzicami

- Samodzielność i odpowiedzialność

- Kreatywność i empatia

 

Obowiązki:

- Organizowanie pracy i prowadzenie grupy przedszkolnej

- Zapewnienie opieki i bezpieczeństwa wychowankom

- Prowadzenie dziennika zajęć

- Prowadzenie dokumentacji merytorycznej grupy

 

Praca od września, od poniedziałku do piątku, w godzinach: 8-13

Umowa zlecenie.

 

Zainteresowanych ofertą prosimy o wysyłanie CV pod adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontakt telefoniczny:

Urszula Ziółkowska-Frokter, kom: 531-731-701

 

TPD Pruszków poszukuje:

Wychowawcy w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym

Wymagania:

- Wykształcenie wyższe kierunkowe: pedagogika, pedagogika specjalna lub ukończony kurs kwalifikacyjny w zakresie pedagogiki

- Doświadczenie w pracy z dziećmi i z rodzicami

- Samodzielność i odpowiedzialność

- Kreatywność

 

Obowiązki:

- Organizowanie i prowadzenie pracy wychowawczej

- Zapewnienie opieki i bezpieczeństwa wychowankom

- Prowadzenie dziennika zajęć

- Prowadzenie dokumentacji merytorycznej grupy

 

Praca od poniedziałku do piątku:

Lipiec, sierpień: w godzinach od 9.00 – 13.00 lub 15.00

Praca od września: w godzinach 13.00 - 17.00

Umowa zlecenie – dłuższa współpraca.

 

Zainteresowanych ofertą prosimy o wysyłanie CV pod adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontakt telefoniczny:

Urszula Ziółkowska-Frokter, kom: 531-731-701

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego serdecznie dziękuję Loréal Warsaw Plant, która wspiera działania TPD w Pruszkowie od wielu lat. W obecnej sytuacji w jakiej znaleźli się nasi wychowankowie jest to szczególnie ważne. Zarówno nasza praca jak i życie dzieci uległo zmianie. Nie wszystkie dzieci maja równe szanse na edukację i rozwój w tej sytuacji. Jesteśmy wdzięczni, że dzieci nadal mogą korzystać z zajęć języka angielskiego i pomocy w lekcjach w formie zdalnej a dzięki przekazaniu nam 8 komputerów, w pełni przygotowanych do pracy, dzieci znajdujące się w najgorszej sytuacji będą miały szansę na naukę w domu.

Zdjęcia przekazanego sprzętu komputerowego.

 

Od maja przyjęcia interesantów do Poradni Rodzinnej TPD będą odbywały się w biurze TPD przy ul. Marszałkowskiej 34/50 (domofon 99). Przyjęcia interesantów odbywają się przy zachowaniu obowiązujących procedur dotyczących zasad przestrzegania higieny w okresie pandemii.

 Grafik przyjęć specjalistów w drugim półroczu 2020r.:

 

L.p

Imię i nazwisko

Termin dyżuru

Miejsce i godziny dyżuru

1

Daria Gorzkiewicz

14 i 21 września

12 i 26 października

16 i 30 listopada

7 i 14 grudnia

Godz. 15.00 – 17.00

ul. Marszałkowska 34/50

2

Kamila Domagała

7 września

5 października

2 listopada

7 grudnia

Godz. 15.00 – 18.00

ul. Marszałkowska 34/50

3

Anna Gralewicz

29 sierpnia

26 września

10 października

7 listopada

5 grudnia

 

Godz. 9.00 – 14.00

ul. Marszałkowska 34/50

4

Aneta Grzeszczuk

29 sierpnia

12 i 26 września

10 i 24 października

7 i 21 listopada

5 i 19 grudnia

Godz. 9.00 – 14.00

ul. Marszałkowska 34/50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacje o prowadzących konsultacje:

Kamila Domagała - psycholog; terapeuta I stopnia TSR; pedagog (absolwentka UW) z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszym, a także z nastolatkami i rodzicami dzieci w różnym wieku. Przez wiele lat kierownik placówek wsparcia dziennego, realizator i współtwórca programów profilaktycznych i psychoedukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Pracownik Ośrodka Adopcyjnego, w trakcie szkolenia i nabywania uprawnień do pracy z klientem po traumie.

Anna Gralewicz - lekarz psychiatra, absolwentka Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalistka psychiatrii dzieci i młodzieży. Obecnie pracuje w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii, gdzie odbyła szkolenie specjalizacyjne.  Na co dzień pracuje z osobami z zaburzeniami zachowania i emocji, z zaburzeniami odżywiania się, afektywnymi, psychotycznymi oraz całościowymi zaburzeniami rozwoju. Ponadto od listopada 2018r jest związana z Zakładem Wczesnej Interwencji Psychologicznej Instytutu Matki i Dziecka, gdzie zajmuje się diagnozą i terapią najmłodszych pacjentów. W Poradni Rodzinnej przyjmuje dzieci w różnym wieku (na spotkanie zaproszone jest dziecko z rodzicem lub opiekunem prawnym) potrzebujące wskazówki psychiatry. Na wizytach odbywa się wywiad z rodzicami i dzieckiem, psychoedukacja i porada dotycząca zalecanej dalszej ścieżki diagnostycznej i terapeutycznej. Spotkanie nie jest równoważne opiece psychiatrycznej w Poradni Zdrowia Psychicznego – nie ma możliwości wystawienia recept, zaświadczeń i opinii lekarskich ani zwolnień ZUS ZLA.

Aneta Grzeszczuk - absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja w dziedzinie psychologii wychowawczej dziecka i rodziny. Studia podyplomowe: „Rehabilitacja dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi” (2009) oraz „Diagnoza kliniczna dziecka i jego rodziny” (2013). Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą (oraz ich rodzicami) mającymi trudności w funkcjonowaniu społecznym, relacjach z rówieśnikami, radzeniu sobie z emocjami i stresem. Pracuje również z dziećmi, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i rodzinnej (rozwód rodziców, choroba bliskich osób i inne). W pracy wykorzystuje podejście psychodynamiczne i relacyjne oraz poznawczo-behawioralne. Cechuje ją indywidualne, a zarazem całościowe spostrzeganie problemów dziecka i jego rodziny oraz próba zrozumienia potrzeb i motywacji dziecka z zachowaniem jego indywidualności, niezależności i niepowtarzalności.

Daria Gorzkiewicz - adwokat, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW oraz Podyplomowych Studiów Prawa Podatkowego na SGH. Prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką specjalizującą się między innymi w sprawach cywilnych i rodzinnych. Współpracuje z TPD od 2017 roku. Zakres udzielanych porad w ramach Poradni Rodzinnej TPD: prawo cywilne; prawo rodzinne i opiekuńcze, prawo nieletnich, prawo karne, prawo wykroczeń, prawo lokalowe, prawo pracy, prawo prywatne międzynarodowe.

 

Poradnia Rodzinna TPD jest kontynuacją działań rozpoczętych w latach 2017-2019. Projekt dofinansowany jest ze środków Urzędu m. st. Warszawy. Pomoc specjalistów w zakresie porad psychologicznych, pedagogicznych i prawnych skierowana  jest do mieszkańców Dzielnicy Śródmieście, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin będących w sytuacji kryzysowej, zagrożonych lub dotkniętych uzależnieniem i przemocą. Adresatami są dorośli, dzieci i młodzież od 3. do 26. roku życia. Usługi w formie doradztwa, wsparcia psychologicznego i porad prawnych świadczone będą zgodnie z miejskimi standardami poradnictwa z zachowaniem poufności, bezpłatności, rzetelności, profesjonalizmu i autonomii klienta. Projekt dofinansowany jest ze środków Urzędu Miasta st. Warszawy Dzielnicy Śródmieście.

Zapisy na konsultacje przyjmuje sekretariat w godzinach 9.00 - 15.00 pod numerem telefonu: + 48 506 061 910, +48 22 826 27 15, możliwe są również zgłoszenia przez mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zdjęcie: https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie-wektory/rodzina

Wojewoda Mazowiecki przedłużył czasowe zawieszenie działalności na terenie województwa mazowieckiego, w terminie od 11 maja do 24 maja br. w:

1. placówkach wsparcia dziennego,

2. dziennych domach i klubach seniora w tym placówkach działających w ramach programu "Senior+"

3. środowiskowych domach samopomocy,

4. warsztatach terapii zajęciowej.

Polecenie zostało wydane na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374) w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2.

TPD Oddział mazowiecki

Adres:

ul. Kredytowa 1A lok. 13

00-056 Warszawa

Siedziba Biura: ul.Marszałkowska 34/50,

00-554 Warszawa

Zobacz mapę
tel/faks 22-826-27-15, 22- 827-58-21,
22- 828-6274, 22-827-6646
tel Dział Dotacji 506 061 910
tel Dział Księgowości 504 198 924

Nr konta: 68 1240 6175 1111 0000 4564 8524

 

Godziny pracy

   • Przyjęcia interesantów:
   • poniedziałek -  czwartek 8.00-16.00
   • Piątek jest dniem bez interesantów.
   • Członkowie Prezydium dyżurują.
   • Poniedziałki i środy 9.00-12.00

PROJEKT FINANSUJE M.ST. WARSZAWA

Projekt finansuje miasto stołeczne Warszawa
© 2020 TPD - oddział mazowiecki. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Search