Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania naszego serwisu.
Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Aktualności

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest najstarszym w Polsce stowarzyszeniem
tworzącym ruch społeczny na rzecz pomocy dzieciom i ich rodzicom.

Z wielką radością i poczuciem dumy zapraszamy na wystawę zrealizowaną przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Warszawa w Europie przy wsparciu finansowym ze środków Fundacji im. Róży Luksemburg, dokumentującą losy organizacji, które są odzwierciedleniem burzliwej historii Polski.

Wystawę „W służbie dzieci i młodzieży. 100-lecie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci” można oglądać w Mediatece Start-Meta przy ul. Szegedyńskiej 13A. Ekspozycja będzie dostępna od 12 lutego 2019 r. i potrwa przez 4 tygodnie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie poświęconej temu wydarzeniu.

Zapraszamy wszystkich Państwa na VIII Dni Osób Niepełnosprawnych w Legionowie, których współorganizatorem jest Legionowskie Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Szczególnym wydarzeniem będzie Marsz Kolorowej Skarpetki, który rozpocznie się 21 marca o godzinie 10:00 na legionowskim rynku. Szczegółowe informacje o tych niezwykłych dniach można znaleźć na stronie powiatu. Raz jeszcze serdecznie zapraszamy.

 

Już dziś zapraszamy Państwa do zapisów na bezpłatne konsultacje,

których cykl rozpocznie się od kwietnia bieżącego roku.

 

 

 

 

21 marca 2019 roku może się zapisać w pamięci mieszkańców Legionowa jako pierwszy marsz „Pochód Kolorowych Skarpetek”. Światowy Dzień Zespołu Downa został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. W 2012 roku patronat nad obchodami święta objęła Organizacja Narodów Zjednoczonych. Data 21 marca (21.03) nie jest przypadkowa, wskazuje ona na trzy chromosomy w 21 parze ludzkiego kariotypu, które wyróżniają osoby z zespołem Downa.

Tego właśnie dnia ulicą ul. Marszałka J. Piłsudskiego, główną arterią miasta przeszedł wielobarwny „ Pochód Kolorowej Skarpetki” . Organizatorem marszu było Koło Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy TPD w Legionowie. Przed godz. 10 na skwerku przy studni oligoceńskiej zaczęły się gromadzić osoby chcące zademonstrować solidarność z osobami dotkniętymi tym syndromem i ich rodzinami oraz zainteresować społeczność miasta ich problemami. Uczestnicy oprócz symbolicznych kolorowych skarpetek, udekorowani byli granatowo-czerwonymi kotylionami nawiązującymi do uroczystości.
      Na czele pochodu stanął barwnie ubrany prowadzący, podrzucający hasła do skandowania. Maszerującym rytm wybijali bębniarze orkiestry perkusyjnej. Oprócz kolorowych skarpetek rzucały się w oczy transparenty z hasłami „ Wszyscy różni, wszyscy równi”, ”Inne dłonie takie same serca”, „Nie do pary, ale razem”…

Nad bezpieczeństwem tego radosnego marszu czuwała legionowska policja i straż miejska. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy świętowali z nami, uczestnikom marszu, przedstawicielom powiatowych i miejskich władz samorządowych, dyrektorom, nauczycielom i terapeutom ze szkół i warsztatów oraz mieszkańcom legionowa, którzy spontanicznie przyłączyli się do pochodu. Uczestników pochodu na dziedzińcu Ratusza Miejskiego krótkim przemówieniu pozdrowił Prezydent Miasta Legionowa życząc wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności.
   Tym bardziej jesteśmy z tego dumni, iż to pierwszy taki marsz zorganizowany przez  Koło TPD na Mazowszu.
      
Opracował: Ireneusz Kłos
                                                                                             

TPD Oddział mazowiecki

Adres: ul.Marszałkowska 34/50,

00-554 Warszawa

Zobacz mapę
tel/faks 22-826-27-15, 22- 827-58-21,
22- 828-6274, 22-827-6646

Nr konta: 68 1240 6175 1111 0000 4564 8524

 

Godziny pracy

   • Przyjęcia interesantów:
   • poniedziałek - 10.00-17.00
   • wtorek-czwartek -9.00-14.00
   • Piątek jest dniem bez interesantów.
   • Członkowie Prezydium dyżurują.
   • Poniedziałki i czwartki 9.00-14.00

PROJEKT FINANSUJE M.ST. WARSZAWA

Projekt finansuje miasto stołeczne Warszawa
© 2019 TPD - oddział mazowiecki. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Search