Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania naszego serwisu.
Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Aktualności

Wojewoda Mazowiecki polecił czasowe zawieszenie działalności na terenie województwa mazowieckiego, w terminie od 26 marca do 10 kwietnia br. w:

 1. placówkach wsparcia dziennego,
 2. centrach integracji społecznej,
 3. klubach integracji społecznej,
 4. dziennych domach i klubach seniora,
 5. środowiskowych domach samopomocy,
 6. warsztatach terapii zajęciowej.

Polecenie zostało wydane na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374) w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2.

Miło Nam poinformować, że we współpracy ze społecznością @Hakersi (https://hakersi.pl) od 25 marca, godz.16:00 (środa) w TPD Żoliborz Przasnyska, rozpoczynamy zdalną naukę programowania dla uczniów klas IV-VI SP.

Zajęcia prowadzone będą w małych grupach 3-4 osobowych, podczas których uczestnicy razem z nauczycielem informatyki/matematyki będą poznawali tajniki programowania w Scratchu lub uczyli się programować w Pythonie.

„Trwa czwarta edycja programu „Pomagamy jak umiemy”. Od 13 marca klubowicze Rossmanna będą mogli wybierać organizację z całej Polski, której chcą przekazać zbierane podczas zakupów punkty. Pod koniec roku Rossmann zamieni te punkty na produkty warte 3,4 mln zł. Trafią one do 157 instytucji charytatywnych w kraju.”

Tak, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zostało jedną z tych 157 organizacji!  Przeczytajcie, jak zadbać o to, by zebrane przez Was punkty zamieniły się w produkty, które trafią do naszych placówek w całym kraju.

Od 13 marca na stronie https://www.rossmann.pl/pomagamy dostępna jest lista wszystkich organizacji biorących udział w tegorocznej, czwartej już edycji „Pomagamy jak umiemy”. Organizację można wybrać także w samej aplikacji w zakładce „Twoja karta”, gdzie znajduje się czerwony link do wyboru województwa, a następnie samej organizacji. Choć działamy w całej Polsce, zajdziecie nas tam, gdzie mamy swoją siedzibę, czyli w woj. mazowieckim.

Już od początku roku klienci, pokazując podczas zakupów aplikację Rossmann PL zbierali na swoich kontach punkty. Teraz będą już mogli wybrać jedną z instytucji np. ze swojego regionu, albo z innej części Polski, której pod koniec akcji przekażą zgromadzone punkty. Rossmann zamieni te punkty na produkty.
Na wybór organizacji charytatywnych klienci mają czas DO 3 KWIETNIA.

Jeśli ktoś przystąpi do Klubu Rossmann po 13 marca – nic straconego: będzie miał pełne 3 tygodnie na to, by wybrać „swoją” organizację. Jeśli klubowicz nie zdecyduje się na żadną konkretną instytucję, jego punkty przekazane zostaną jednej z organizacji z regionu, w którym najczęściej robi on zakupy.

Im więcej osób wybierze daną instytucję, tym większą darowiznę ona otrzyma. 31 października zakończy się zbieranie punktów. Wtedy Rossmann poda, jakie kwoty przypadły na poszczególne instytucje i zamieni je na dostępne w drogeriach produkty. Do końca roku wszystkie organizacje dostaną wybrane wcześniej przez siebie produkty.

Serdecznie zapraszamy na zakupy i wspólną pomoc naszym podopiecznym.

Żółty Talerz działa i pomaga również podczas #zostańwdomu! Jak wszyscy wiecie, szkoły i świetlice w naszym kraju są zamknięte. Dla wielu dzieci były to jedyne miejsca, w których mogły liczyć na ciepły posiłek w ciągu dnia. Teraz straciły taką możliwość. Jednak Kulczyk Foundation o nich nie zapomina! Za środki z programu Żółty Talerz kupujemy jedzenie, z którego nasi koordynatorzy, wychowawcy szkolni i pracownicy placówek przygotowują paczki żywnościowe. Dostarczane są one pod drzwi potrzebujących dzieci i ich rodzin - z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. W akcję udało nam się zaangażować też wielu wolontariuszy. Dziękujemy wszystkim za pomoc w tym trudnym czasie!

W związku z rosnącym zagrożeniem i wprowadzeniem Stanu Epidemicznego w trosce o zdrowie naszych podopiecznych podjęliśmy decyzję o zawieszeniu zajęć w Ośrodku TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo Płońsk od dnia 18.03.2020 r do 27.03.2020r.

Czas przerwy od szkoły, w związku z pandemią koronawirusa, dzieci i młodzież powinny spędzić w domu. Oferta zajęć zdalnych jest coraz większa zachęcamy do wspólnej nauki ze swoimi pociechami w domu.

Poniżej kilka przydatnych adresów z materiałami:

http://www.gov.pl/zdalnelekcje

https://epodreczniki.pl/

https://dziecisawazne.pl/

https://www.e-korepetycje.net/

http://www.matzoo.pl/

https://sieciaki.pl/

 

Myśląc o różnych problemach, z którymi pozostają dzieci, ale także ich rodzice w obecnym czasie polecamy:

Całodobowy telefon 116111 - Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Całą dobę, na stronie www.116111.pl/napisz dostępna jest też pomoc online

 

Telefon dla Rodziców i Nauczycieli 800 100 100, Linia czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00-15.00

kontakt online przez stronę www.800100100.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Całodobowa i bezpłatna Linią Wsparcia dla dorosłych 800 70 22 22 - www.liniawsparcia.pl

 

Zapraszamy też na nasz profil na FACEBOOK

https://www.facebook.com/TPD.Oddzial.Mazowiecki

Informacja i zalecenia Wojewody Mazowieckiego dotyczące aktualnej działalności.

Na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374) w celu  zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem  SARS-CoV-2 polecam czasowe zawieszenie działalności, na terenie województwa, w terminie od dnia 12 marca 2020 r. do dnia 25 marca 2020 r. w:

a)    placówkach wsparcia dziennego;
b)    centrach integracji społecznej;
c)    klubach integracji społecznej;
d)    dziennych domach i klubach seniora;
e)    środowiskowych domach samopomocy;
f)    warsztatach  terapii zajęciowej.

Zgodnie z art. 11 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych wojewoda może wydawać polecenia obowiązujące wszystkie organy administracji rządowej działające w województwie i państwowe osoby prawne, organy samorządu terytorialnego, samorządowe osoby prawne oraz samorządowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej w związku z przeciwdziałaniem COVID-19. Polecenia podlegają natychmiastowemu wykonaniu.

Informujemy, że na podstawie umowy nr ZZ0/000677/07/D  z dnia 19.12.2019 r.otrzymaliśmy dofinansowanie projekt ze środków PFRON.

Projekt realizowany będzie na terenie placówki Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Płońsku ul. ks. R. Jaworskiego, 3 09-100 Płońsk.

Głównym celem projektu będzie przywrócenie jak najwyższej samodzielności u 23 niepełnosprawnych,  podopiecznych TPD Koła w Płońsku poprzez zapewnienie im kompleksowej rehabilitacji i terapii, zmierzającej do ogólnej rozwoju i poprawy sprawności fizycznej i psychicznej beneficjenta projektu, niezbędnych do możliwie niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w środowisku.

Grupą docelowa jest 23  podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo z terenu powiatu płońskiego oraz miasta Płońsk. Podopieczni Koła to uczestnicy zajęć w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Rekrutacja beneficjentów projektu zostanie przeprowadzona bezpośrednio przed rozpoczęciem działań projektowych.

Informujemy, że na podstawie umowy nr ZZ0/000679/07/D  z dnia 19.12.2019 r.otrzymaliśmy dofinansowanie projekt ze środków PFRON. Projekt realizowany będzie w terminie od 02.02.2020 do 31.12.2020r. (z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych lipiec – sierpień )

Projekt realizowany będzie na terenie placówki Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Płońsku ul. ks. R. Jaworskiego, 3 09-100 Płońsk.

Głównym celem projektu będzie przywrócenie jak najwyższej samodzielności u 23 niepełnosprawnych,  podopiecznych TPD Koła w Płońsku poprzez zapewnienie im kompleksowej rehabilitacji i terapii, zmierzającej do ogólnej rozwoju i poprawy sprawności fizycznej i psychicznej beneficjenta projektu, niezbędnych do możliwie niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w środowisku.

Grupą docelowa jest 23  podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo z terenu powiatu płońskiego oraz miasta Płońsk. Podopieczni Koła to uczestnicy zajęć w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Rekrutacja beneficjentów projektu zostanie przeprowadzona bezpośrednio przed rozpoczęciem działań projektowych.

Formy wsparcia przewidziane w projekcie.

1.Rehabilitacja indywidualna – fizjoterapia

2.Zajęcia terapeutyczne – terapia zajęciowa

3.Zajęcia z psychologiem

4.Terapia pedagogiczna

 

1 % dla dzieci z Mongolli

Działamy na rzecz ubogich dzieci na przedmieściach stolicy Ułan-Bator

Docieramy do rodzin nomadów mieszkających z dala od cywilizacji

Szczególną troską obejmujemy dzieci niepełnosprawne i bez rodzin

Organizujemy szkolenia zwiększające kompetencje wychowawców 

Wysyłamy paczki świąteczne i pomocowe

Zapraszamy dzieci do naszych kolonii TPD w Polsce

Organizujemy wydarzenia kulturalne wśród dzieci w Polsce

po prostu

Dajemy uśmiech i nadzieję na lepsze jutro

tym nieco trochę zapomnianym

 

KRS:  0000134684

Dopis: "Mongolia"

 

TPD Oddział mazowiecki

Adres:

ul. Kredytowa 1A lok. 13

00-056 Warszawa

Siedziba Biura: ul.Marszałkowska 34/50,

00-554 Warszawa

Zobacz mapę
tel/faks 22-826-27-15, 22- 827-58-21,
22- 828-6274, 22-827-6646
tel Dział Dotacji 506 061 910
tel Dział Księgowości 504 198 924

Nr konta: 68 1240 6175 1111 0000 4564 8524

 

Godziny pracy

   • Przyjęcia interesantów:
   • poniedziałek -  czwartek 8.00-16.00
   • Piątek jest dniem bez interesantów.
   • Członkowie Prezydium dyżurują.
   • Poniedziałki i środy 9.00-12.00

PROJEKT FINANSUJE M.ST. WARSZAWA

Projekt finansuje miasto stołeczne Warszawa
© 2020 TPD - oddział mazowiecki. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Search