Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania naszego serwisu.
Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Aktualności

Duży czy mały dzisiaj świętuje,
Dziś każdy jest dzieckiem i się raduje.
Małych przyjemności, wielkich miłości,
zdrowia, szczęścia i przyjemności.
Każdemu życzymy tego, co potrzebuje!
W Dniu Dziecka każdy z nas króluje!

Wszystkiego naj z okazji Waszego Święta życzą Pracownicy TPD MOW.

https://pixabay.com/pl/photos/dzieci

Zapraszamy do udziału w konkursie, który jest organizowany przez Białołęcki Ośrodek Kultury.

Sztuka – to brzmi dumnie! Aby oswoić ją wśród najmłodszych i dać dzieciom możliwość twórczego wyrazu, Białołęcki Ośrodek Kultury ogłasza konkurs plastyczny „Moje najbardziej radosne/zwariowane wspomnienie z dzieciństwa”.

Kto może wziąć udział?

Konkurs odbędzie się w dwóch grupach wiekowych: 5-8 oraz 9-11 lat. W każdej z nich komisja wyłoni trzech laureatów, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody: kurs plastyczny online „Ze sztuką na Ty) + zestaw przyborów plastycznych (I miejsca) oraz profesjonalne przybory plastyczne (II i III miejsca).

Jakie prace można przesłać?

Technika wykonania prac jest dowolna – może być to ołówek, farba, kredka, kolaż i wszystko inne, co przyjdzie Wam do głowy! Liczy się pomysł i kreatywność.

Jak wziąć udział w konkursie?

1. zapoznaj się z Regulaminem i Kartą Zgłoszenia na stronie bok.waw.pl

2. stwórz wyjątkową pracę i prześlij ją w formie skanu bądź zdjęcia (w dobrej rozdzielczości) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

3.Termin nadsyłania prac mija 29.05.2020 o godz. 16:00

4. śledź stronę internetową oraz profil BOK na FB – tutaj pojawią się wyniki konkursu oraz galeria wszystkich prac. Planowana data ogłoszenia wyników to 1.06.2020 r. 

FB:     https://www.facebook.com/events/239642497338953/

Strona internetowa: https://bok.waw.pl/wydarzenia/konkurs-plastyczny-ze-sztuka-na-ty/

 

Towarzystwo Przyjaciół Dzieciom Warszawa Praga - Południe od 15-04-2020 r. uczestniczy w akcji wydawania posiłków. Jest to możliwe dzięki współpracy Kulczyk Foundation z British Primary School of Wilanow, w ramach programu żywieniowego Żółty Talerz. Codziennie pyszne, ciepłe i pełnowartościowe posiłki trafiają do 43 naszych podopiecznych.

W dalszym ciągu prowadzone są nieodpłatne konsultacje prawne w ramach dyżurów online od poniedziałku do piątku w godzinach 12-18 oraz konsultacje psychologiczne online we wtorki w godzinach 10-12 i 16-18. Odbywają się też spotkania online z rodzicami naszych wychowanków, podczas których podejmujemy tematy m.in. radzenia sobie ze stresem, jak motywować dzieci do nauki, jak mówić żeby dzieci nas słuchały?

Codziennie każdy z wychowawców prowadzi zajęcia online oraz wspiera podopiecznych w edukacji. Godziny "odrabianek" uzależnione są od indywidualnych potrzeb wychowanków. Nasi podopieczni starają się być kreatywni i uczestniczyć w różnego rodzaju aktywnościach zaproponowanych przez wychowawców. Dowodem na to są m.in. prace nadesłane przez Nasze Dzieciaki.

 

 

TPD Pruszków poszukuje:

Wychowawcy w Punkcie Przedszkolnym

Wymagania:

- Wykształcenie wyższe kierunkowe

- Doświadczenie w pracy z dziećmi i z rodzicami

- Samodzielność i odpowiedzialność

- Kreatywność i empatia

 

Obowiązki:

- Organizowanie pracy i prowadzenie grupy przedszkolnej

- Zapewnienie opieki i bezpieczeństwa wychowankom

- Prowadzenie dziennika zajęć

- Prowadzenie dokumentacji merytorycznej grupy

 

Praca od września, od poniedziałku do piątku, w godzinach: 8-13

Umowa zlecenie.

 

Zainteresowanych ofertą prosimy o wysyłanie CV pod adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontakt telefoniczny:

Urszula Ziółkowska-Frokter, kom: 531-731-701

 

TPD Pruszków poszukuje:

Wychowawcy w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym

Wymagania:

- Wykształcenie wyższe kierunkowe: pedagogika, pedagogika specjalna lub ukończony kurs kwalifikacyjny w zakresie pedagogiki

- Doświadczenie w pracy z dziećmi i z rodzicami

- Samodzielność i odpowiedzialność

- Kreatywność

 

Obowiązki:

- Organizowanie i prowadzenie pracy wychowawczej

- Zapewnienie opieki i bezpieczeństwa wychowankom

- Prowadzenie dziennika zajęć

- Prowadzenie dokumentacji merytorycznej grupy

 

Praca od poniedziałku do piątku:

Lipiec, sierpień: w godzinach od 9.00 – 13.00 lub 15.00

Praca od września: w godzinach 13.00 - 17.00

Umowa zlecenie – dłuższa współpraca.

 

Zainteresowanych ofertą prosimy o wysyłanie CV pod adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontakt telefoniczny:

Urszula Ziółkowska-Frokter, kom: 531-731-701

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego serdecznie dziękuję Loréal Warsaw Plant, która wspiera działania TPD w Pruszkowie od wielu lat. W obecnej sytuacji w jakiej znaleźli się nasi wychowankowie jest to szczególnie ważne. Zarówno nasza praca jak i życie dzieci uległo zmianie. Nie wszystkie dzieci maja równe szanse na edukację i rozwój w tej sytuacji. Jesteśmy wdzięczni, że dzieci nadal mogą korzystać z zajęć języka angielskiego i pomocy w lekcjach w formie zdalnej a dzięki przekazaniu nam 8 komputerów, w pełni przygotowanych do pracy, dzieci znajdujące się w najgorszej sytuacji będą miały szansę na naukę w domu.

Zdjęcia przekazanego sprzętu komputerowego.

 

Od maja przyjęcia interesantów do Poradni Rodzinnej TPD będą odbywały się w biurze TPD przy ul. Marszałkowskiej 34/50 (domofon 99). Przyjęcia interesantów odbywają się przy zachowaniu obowiązujących procedur dotyczących zasad przestrzegania higieny w okresie pandemii.

Grafik przyjęć specjalistów w maju 2020r.:

  Specjalista Imię i nazwisko Dzień dyżuru Godzina dyżuru Miejsce dyżuru
1. Pedagog Kamila Domagała 27/05/2020r. 15.00 - 17.00 ul. Marszałkowska 34/50
2. Psychiatra Anna Gralewicz 23/05/2020r. 9.00 - 14.00 ul. Marszałkowska 34/50
3. Psycholog Aneta Grzeszczuk 23 i 30/05/2020r. 9.00 - 14.00 ul. Marszałkowska 34/50
4. Prawnik/adwokat Daria Gorzkiewicz 18 i 25/05/2020r. 15.00 - 17.00 Dyżur zdalny/telefoniczny 

 

 

 

 

 

Grafik przyjęć specjalistów w czerwcu 2020r.:

  Specjalista Imię i nazwisko Dzień dyżuru Godzina dyżuru Miejsce dyżuru
1. Pedagog Kamila Domagała 08/06/2020r. 15.00 - 18.00 ul. Marszałkowska 34/50
15/06/2020r. 15.00 - 17.00 ul. Marszałkowska 34/50
2. Psychiatra Anna Gralewicz 20/06/2020r. 9.00 - 14.00 ul. Marszałkowska 34/50
3. Psycholog Aneta Grzeszczuk 6 i 20/06/2020r. 9.00 - 14.00 ul. Marszałkowska 34/50
4. Prawnik/adwokat Daria Gorzkiewicz 1 i 15/06/2020r. 15.00 - 17.00 ul. Marszałkowska 34/50

 

Informacje o prowadzących konsultacje:

Kamila Domagała - psycholog; terapeuta I stopnia TSR; pedagog (absolwentka UW) z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszym, a także z nastolatkami i rodzicami dzieci w różnym wieku. Przez wiele lat kierownik placówek wsparcia dziennego, realizator i współtwórca programów profilaktycznych i psychoedukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Pracownik Ośrodka Adopcyjnego, w trakcie szkolenia i nabywania uprawnień do pracy z klientem po traumie.

Anna Gralewicz - lekarz psychiatra, absolwentka Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalistka psychiatrii dzieci i młodzieży. Obecnie pracuje w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii, gdzie odbyła szkolenie specjalizacyjne.  Na co dzień pracuje z osobami z zaburzeniami zachowania i emocji, z zaburzeniami odżywiania się, afektywnymi, psychotycznymi oraz całościowymi zaburzeniami rozwoju. Ponadto od listopada 2018r jest związana z Zakładem Wczesnej Interwencji Psychologicznej Instytutu Matki i Dziecka, gdzie zajmuje się diagnozą i terapią najmłodszych pacjentów. W Poradni Rodzinnej przyjmuje dzieci w różnym wieku (na spotkanie zaproszone jest dziecko z rodzicem lub opiekunem prawnym) potrzebujące wskazówki psychiatry. Na wizytach odbywa się wywiad z rodzicami i dzieckiem, psychoedukacja i porada dotycząca zalecanej dalszej ścieżki diagnostycznej i terapeutycznej. Spotkanie nie jest równoważne opiece psychiatrycznej w Poradni Zdrowia Psychicznego – nie ma możliwości wystawienia recept, zaświadczeń i opinii lekarskich ani zwolnień ZUS ZLA.

Anna Grzeszczuk - absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja w dziedzinie psychologii wychowawczej dziecka i rodziny. Studia podyplomowe: „Rehabilitacja dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi” (2009) oraz „Diagnoza kliniczna dziecka i jego rodziny” (2013). Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą (oraz ich rodzicami) mającymi trudności w funkcjonowaniu społecznym, relacjach z rówieśnikami, radzeniu sobie z emocjami i stresem. Pracuje również z dziećmi, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i rodzinnej (rozwód rodziców, choroba bliskich osób i inne). W pracy wykorzystuje podejście psychodynamiczne i relacyjne oraz poznawczo-behawioralne. Cechuje ją indywidualne, a zarazem całościowe spostrzeganie problemów dziecka i jego rodziny oraz próba zrozumienia potrzeb i motywacji dziecka z zachowaniem jego indywidualności, niezależności i niepowtarzalności.

Daria Gorzkiewicz - adwokat, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW oraz Podyplomowych Studiów Prawa Podatkowego na SGH. Prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką specjalizującą się między innymi w sprawach cywilnych i rodzinnych. Współpracuje z TPD od 2017 roku. Zakres udzielanych porad w ramach Poradni Rodzinnej TPD: prawo cywilne; prawo rodzinne i opiekuńcze, prawo nieletnich, prawo karne, prawo wykroczeń, prawo lokalowe, prawo pracy, prawo prywatne międzynarodowe.

 

Poradnia Rodzinna TPD jest kontynuacją działań rozpoczętych w latach 2017-2019. Projekt dofinansowany jest ze środków Urzędu m. st. Warszawy. Pomoc specjalistów w zakresie porad psychologicznych, pedagogicznych i prawnych skierowana  jest do mieszkańców Dzielnicy Śródmieście, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin będących w sytuacji kryzysowej, zagrożonych lub dotkniętych uzależnieniem i przemocą. Adresatami są dorośli, dzieci i młodzież od 3. do 26. roku życia. Usługi w formie doradztwa, wsparcia psychologicznego i porad prawnych świadczone będą zgodnie z miejskimi standardami poradnictwa z zachowaniem poufności, bezpłatności, rzetelności, profesjonalizmu i autonomii klienta. Projekt dofinansowany jest ze środków Urzędu Miasta st. Warszawy Dzielnicy Śródmieście.

Zapisy na konsultacje przyjmuje sekretariat w godzinach 9.00 - 15.00 pod numerem telefonu: + 48 506 061 910, +48 22 826 27 15, możliwe są również zgłoszenia przez mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zdjęcie: https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie-wektory/rodzina

Wojewoda Mazowiecki przedłużył czasowe zawieszenie działalności na terenie województwa mazowieckiego, w terminie od 11 maja do 24 maja br. w:

1. placówkach wsparcia dziennego,

2. dziennych domach i klubach seniora w tym placówkach działających w ramach programu "Senior+"

3. środowiskowych domach samopomocy,

4. warsztatach terapii zajęciowej.

Polecenie zostało wydane na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374) w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2.

Drodzy Młodzi Przyjaciele TPD, Zarząd Główny TPD zaprasza na konkurs z nagrodami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że czas pozostawania w domu oraz brak możliwości spotkań z kolegami i koleżankami jest na pewno dla Was bardzo trudny. Dla nas dorosłych to także nie jest łatwy czas. Wychowawczynie i wychowawcy TPD tęsknią za Wami i spotkaniami w miłej atmosferze.

W związku z tym zadaliśmy sobie pytanie: co możemy zrobić w tym niełatwym czasie? Możemy coś WSPÓLNIE zrobić on-line! Chcemy Wam zaproponować konkurs na najzabawniejszy komiks.

Dajemy Wam do wyboru dwa tematy:
1) bezpieczeństwo w internecie,
2) walka z koronawirusem.

Są to dwa tematy, z którymi obecnie na co dzień mamy do czynienia, gdyż z braku możliwości spotkania z rówieśnikami porozumiewamy się za pomocą internetu, a winien temu jest zły koronawirus. Na Wasze prace czekamy do końca maja! Szczegółowy regulamin, formularz zgłoszeniowy i cała reszta znajduje się na stronie https://zg.tpd.org.pl/

Życzymy powodzenia!

 

Kontynuowana jest akcja informacyjna skierowana do osób doświadczających przemocy. W obecnej sytuacji osoby doznające przemocy przebywając w izolacji w miejscu zamieszkania ze swoimi oprawcami znajdują się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Pojawiają się wątpliwości, czy będą mogły uzyskać pomoc w czasie epidemii, a w niektórych rodzinach, w których właśnie teraz po raz pierwszy dochodzi do przemocy osoby jej doznające powinny dostać jasny przekaz, że mogą i powinny zwrócić się o wsparcie.

Prawo zabrania stosowania przemocy i krzywdzenia swoich bliskich. Jeśli doznajesz przemocy ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc.
Prawo stoi po Twojej stronie!

Jeżeli potrzebujesz:
• rozmowy
• bezpłatnej porady prawnej
• wsparcia psychologicznego
• informacji o miejscach pomocy w Twojej najbliższej okolicy

więcej informacji na stronie akcji http://um.warszawa.pl/antyprzemocowa/

 

Od poniedziałku 27 kwietnia 2020r. wracamy do stacjonarnej pracy w Biurze Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego TPD przy ul Marszałkowskiej 34/50 lok. 99. Pracownicy Biura przyjmują interesantów w godz. 9.00 - 16.00 po wcześniejszym umówieniu się. Zapraszamy.

 

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego składa najserdeczniejsze podziękowanie dla firmy

 

DLA Piper Giziński Kycia sp. k.
www.dlapiper.com

za nieodpłatne przekazanie 21 laptopów w ramach akcji KOMPUTER DO LEKCJI w pełni przygotowanych do wykorzystania do nauki.

Komputery zostały przekazane najbardziej potrzebującym dzieciom, podopiecznym TPD uczęszczającym do Środowiskowych Ognisk Wychowawczych TPD.

Przypominamy, że nasza akcja KOMPUTER DO LEKCJI cały czas trwa. Osoby które chciałyby ją wspomóc zapraszamy na portal https://pomagam.pl/tpdzmow

 

TPD Oddział mazowiecki

Adres:

ul. Kredytowa 1A lok. 13

00-056 Warszawa

Siedziba Biura: ul.Marszałkowska 34/50,

00-554 Warszawa

Zobacz mapę
tel/faks 22-826-27-15, 22- 827-58-21,
22- 828-6274, 22-827-6646
tel Dział Dotacji 506 061 910
tel Dział Księgowości 504 198 924

Nr konta: 68 1240 6175 1111 0000 4564 8524

 

Godziny pracy

   • Przyjęcia interesantów:
   • poniedziałek -  czwartek 8.00-16.00
   • Piątek jest dniem bez interesantów.
   • Członkowie Prezydium dyżurują.
   • Poniedziałki i środy 9.00-12.00

PROJEKT FINANSUJE M.ST. WARSZAWA

Projekt finansuje miasto stołeczne Warszawa
© 2020 TPD - oddział mazowiecki. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Search