Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania naszego serwisu.
Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Aktualności

Na podstawie Umowy nr ZZO/0000677/07/D z dnia 19 grudnia 2019 roku, informujemy że będziemy kontynuowali projekt mający na celu zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych.

Projekt jest dofinansowany ze środków PEFRON i będzie realizowany w Kole TPD w Ząbkach w terminie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku. W projekcie będzie brało udział 25 beneficjentów, którzy będą mogli skorzystać z rehabilitacji ruchowej, rehabilitacji psychologicznej, terapii logopedycznej i zajęć twórczego rozwoju.

 

 

Projekt dofinansowany jest ze środków PFRON realizowany będzie w terminie od 02.02.2020 do 31.12.2020r. (z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych lipiec – sierpień ) na podstawie umowy nr ZZ0/000679/07/D  z dnia 19.12.2019 r.

Projekt realizowany będzie na terenie placówki Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Płońsku ul. ks. R. Jaworskiego, 3 09-100 Płońsk.

Głównym celem projektu będzie przywrócenie jak najwyższej samodzielności u 23 niepełnosprawnych,  podopiecznych TPD Koła w Płońsku poprzez zapewnienie im kompleksowej rehabilitacji i terapii, zmierzającej do ogólnej rozwoju i poprawy sprawności fizycznej i psychicznej beneficjenta projektu, niezbędnych do możliwie niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w środowisku. Rekrutacja beneficjentów projektu zostanie przeprowadzona bezpośrednio przed rozpoczęciem działań projektowych.

Przewidziane formy wsparcia

1.Rehabilitacja indywidualna – fizjoterapia

2.Zajęcia terapeutyczne – terapia zajęciowa

3.Zajęcia z psychologiem

4.Terapia pedagogiczna

 

1 % dla dzieci z Mongolli

Działamy na rzecz ubogich dzieci na przedmieściach stolicy Ułan-Bator

Docieramy do rodzin nomadów mieszkających z dala od cywilizacji

Szczególną troską obejmujemy dzieci niepełnosprawne i bez rodzin

Organizujemy szkolenia zwiększające kompetencje wychowawców 

Wysyłamy paczki świąteczne i pomocowe

Zapraszamy dzieci do naszych kolonii TPD w Polsce

Organizujemy wydarzenia kulturalne wśród dzieci w Polsce

po prostu

Dajemy uśmiech i nadzieję na lepsze jutro

tym nieco trochę zapomnianym

 

KRS:  0000134684

Dopis: "Mongolia"

 

Jastrzębia Góra TPD

Jastrzębia Góra TPD – strona internetowa Ośrodka
Jastrzębia Góra TPD – fanpage Ośrodka na Facebooku

Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny TPD w Jastrzębiej Górze przeszedł w ostatnich latach generalny remont i dziś oferuje aż 60 miejsc noclegowych w nowych pokojach z łazienkami, prowadzi własną kuchnię ze stołówką, znajdują się w nim sala dydaktyczna, dyskotekowa i telewizyjna oraz stoły do ping-ponga. Duży teren zielony należący do Ośrodka umożliwia organizację czasu wolnego, ognisk i zabaw na świeżym powietrzu. Posiada także własne boisko oraz bezpłatny parking.

Dostępne są także 4 pokoje gościnne z prywatnymi łazienkami w standardzie hotelowym, znajdujące się w oddzielnej części budynku z własnym wejściem i aneksem kuchennym. Zobacz koniecznie: Jastrzębia Góra Galeria

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra to malownicza nadmorska miejscowość u podnóża majestatycznych klifów, znana z długiej piaszczystej i czystej plaży, która w roku 2019 przeszła refulację, czyli poszerzenie. Plaża w Jastrzębiej Górze jest teraz ogromna, nie tylko długa, lecz także wyjątkowo szeroka. W najbliższym otoczeniu znajdują się rezerwaty przyrody i mnóstwo lokalnych atrakcji. Miasteczko latem tętni życiem, oferując dzieciom i młodzieży w różnym wieku szereg rozrywek, kontakt z nieskażoną naturą, warunki do uprawiania sportów oraz łączenia zabawy z edukacją historyczną, kulturalną i ekologiczną.

Polecamy: Jastrzębia Góra Atrakcje dla dzieci

 

    

   „ Rehabilitacja i terapia zajęciowa w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Płońsku”

Wraz z końcem grudnia 2019r. zakończyliśmy Projekt dofinansowany ze środków PFRON realizowany w terminie od 01.02.2019 do 31.12.2019 r. (z wyłączeniem miesiąca sierpnia) na podstawie umowy nr ZZ0/000626/07/D. Projekt realizowany był na terenie placówki Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Płońsku ul. ks. R. Jaworskiego, 3 09-100 Płońsk. Głównym celem projektu było przywrócenie jak najwyższej samodzielności u 25 niepełnosprawnych dzieci i młodzieży podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Płońsku.  Grupa docelowa biorąca udział w projekcie to 25 podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo z terenu powiatu płońskiego oraz miasta Płońsk. Podopieczni Koła uczestniczyli w zajęciach w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Podopieczni to dzieci, młodzież i osoby dorosłe dotknięte następującymi schorzeniami : mózgowe porażenie dziecięce, autyzm,Zespół Downa, Zespół Aspergera, choroby genetyczne, ADHD, niepełnosprawności intelektualne, niepełnosprawności sprężona, lekkie upośledzenie umysłowe. W ramach projektu pn. „ Rehabilitacja i terapia zajęciowa w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Płońsku” były prowadzone zajęcia rehabilitacyjne – fizjoterapia, terapia zajęciowa, zajęcia z psychologiem oraz pedagogiem. Projekt będzie kontynuowany w 2020 roku.

 

   

 

 

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok,
pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.


          Na ten wyjątkowy czas życzymy serdecznych spotkań,
          dużo radości, szczęśliwych wspomnień, spełnienia marzeń i pogody ducha.


Niech radosna atmosfera Świąt przepełnionych miłością i przyjaźnią
zagości w naszych sercach na dłużej.

Dzieciom, Rodzicom, Pracownikom i Naszym Przyjaciołom
          życzenia składa
                    Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

TPD Otwock zaprasza na wspaniałe narciarskie zimowisko w perle Karkonoszy, czyli Szklarskiej Porębie!!!

Zapewniamy:

• Zakwaterowanie w pokojach 2-5 osobowych z łazienkami,sani-tariatami, w 1 murowanym , ogrodzonym budynku, przy pięknym parku, z łatwym dostępem do zagospodarowanego stoku górskiego z wyciągiem narciarskim oraz do atrakcyjnych obiektów turystycznych, z urzekającą panoramą górską

• Salę świetlicową ze stołem do tenisa stołowego, piłkarzykami, grami planszowymi oraz telewizorem z dużym ekranem

• Obszerną, estetycznie wyposażoną salę jadalną

• Bardzo dobre 4 posiłki każdego dnia z własnej kuchni

• Wykwalifikowaną, sprawdzoną kadrę pedagogiczną

• Przeprowadzenie szkolenia narciarskiego - Licencjonowana Szkoła Narciarska- stok górski ,,Nartolandia”, ul.Turystyczna 20, Szklarska Poręba

• Atrakcyjne zajęcia i zawody sportowe, rajdy turystyczne

• Wycieczkę autokarową do Karpacza oraz innych obiektów turystcznych w tym rejonie

• Kąpiel w ośrodku geotermalnym

• Dyskoteki z atrakcyjnymi konkursami i zabawami towarzyskimi angażującymi wszystkich kolonistów.    

TERMIN TURNUSU: 16-22.II.2020r.  -  Cena 1 miejsca 1090,-zł
Ośrodek Wypoczynkowy ,,Siła”, ul.Mickiewicza 19,  58-580 Szklarska Poręba
tel.502 984 436, e-mail: Janek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
(Uczestnicy muszą zabrać ze sobą aktualne legitymacje szkolne.)

TEL/FAX 22 788 04 99, KOM.785 916 606,OTWOCK, UL.WAWERSKA 8
Konto: 66 8001 0005 2001 0000 0156 0001 w BS OTWOCK.
Wiek uczestników zimowiska w grupach wiekowych od 7 do 17 lat.
Przewozy pociągami PKP intercity.

   We wtorek, dnia 22 października w auli koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala z okazji Stulecia Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Już od godziny 13.30 rozpoczęła się rejestracja zaproszonych gości, którzy zaraz po swoim zgłoszeniu mogli się zapoznać z przygotowanymi wystawami. Prezentowane były wystawy „W służbie dzieci i młodzieży. 100-lecie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci”, „Aleksander Landy i jego pionierska działalność na warszawskim Żoliborzu” oraz „Prace plastyczne wykonane z okazji 100-lecia TPD”. Dodatkową propozycją była możliwość zakupów prac oraz wyrobów przygotowanych przez osoby niepełnosprawne oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy.
O godzinie 14.00 prowadzący uroczystość Pan Marcin Janos-Krawczyk zaprosił gości na Galę i przedstawił program wydarzenia. Na początku uroczystości wprowadzono na salę sztandar Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i wspólnie odśpiewano Hymn Polski.


Po hymnie Pani Prezes Mazowieckiego Oddziału TPD – Monika Jagodzińska przywitała gości i przybliżyła działalność Towarzystwa od początku jego powstania. Następnie odbyło się uroczyste 
i symboliczne uhonorowanie sztandaru okolicznościowym pamiątkowym gwoździem. Do udekorowania sztandaru zostali zaproszeni Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik, Przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego Pani Elżbieta Zawistowska-Opara, 
Wice - Prezydent m.st. Warszawy Pan Michał Olszewski oraz Prezes Zarządu Głównego TPD 
i jednocześnie, wieloletni Prezes Mazowieckiego TPD Pan Wiesław Kołak. Po wbiciu symbolicznego gwoździa do sztandaru Skarbnik Zarządu Głównego TPD Pani Grażyna Kalińska odczytała laudację w związku z nadaniem Pani Prezes Monice Jagodzińskiej Godności Przyjaciela Dziecka. Godność została wręczona przez Pana Wieslawa Kołaka Prezesa Zarządu Glównego TPD. Następnie wychowanka Ogniska TPD odczytała laudację w związku z nadaniem Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Godności Przyjaciela Dziecka. Na ręce Pana Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Godność Przyjaciela Dziecka przekazał Prezes Wiesław Kołak.
Przebieg Gali odnosił się do najważniejszych zadań i działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Została wydzielona część historyczna oraz część opisująca teraźniejszość: pracę Środowiskowych Ognisk Wychowawczych TPD, działania na rzecz pomocy osobom 
z niepełnosprawościami, dorobek Ośrodka Adopcyjnego TPD oraz  działalność na rzecz rekreacji, wypoczynku i kultury fizycznej dzieci. Filmy prezentowane podczas Gali były poprzedzane odpowiednim wprowadzeniem i oprawą muzyczną przygotowaną przez pianistę Wojciecha Kruczka. Podczas całej uroczystości towarzyszyły nam dzieci - nasi podopieczni z placówek TPD. One też czytały teksty i przedstawiały słowa, które zostały zapisane w kronikach, listach i we wspomnieniach. Wszystkie wyróżniane osoby z rąk dzieci otrzymały kwiaty. Na zakończenie Prezes Mazowieckiego Oddziału TPD złożyła wszystkim podziękowanie za udział i przygotowanie uroczystości oraz zakreśliła rolę i zadania stowarzyszenia na terenie województwa mazowieckiego na najbliższe lata. Cała uroczystość zakończyła się ok. 16.00, następnie Goście udali się do restauracji GAMA na poczęstunek i tort z okazji 100 urodzin TPD.
Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Anny Dykczak-Piwowarskiej, autorki scenariusza naszej Jubileuszowej Gali. Pani Anna dotarła do archiwalnych tekstów, wybrała te, które uznała za odpowiadające temu szczególnemu wydarzeniu, opracowała reżyserko, pracowała 
z dziećmi przed występem. Bardzo gorąco dziękujemy!

Poniżej lista osób wyróżnionych i nagrodzonych.

Osoby wyróżnione Medalem Komisji Edukacji Narodowej:

 • Małgorzata Pawełczyk
 • Danuta Umińska
 • Ewa Brzezińska - Białorucka
 • Barbara Lewandowska

Osoby wyróżnione Jubileuszowym odznaczeniem dla szczególnie zasłużonych pracowników i działaczy Oddziału Mazowieckiego.

 • Helena Ciszewska
 • Andrzej Martuszewicz
 • Anna Gruszczyńska
 • Zofia Jaworsa
 • Władysław Paćkowski
 • Helena Rybak
 • Barbara Sikorska
 • Agniesza Żak-Hut
 • Elżbieta Martyniuk
 • Elżbieta Kwiatkowska
 • Henryk Romańczuk
 • Anna Mrowińska


Zasłużeni dla pracy na rzecz adopcji.

 • Halina Kmiotek
 • Ewa Malicka
 • Jadwiga Szczegielniak
 • Lidia Niestępska
 • Rozalia Giryńska
 • Ewa Dembińska
 • Iwona Czerwińska
 • Beata Banach
 • Mariola Drabik
 • Lidia Dzieniszewska
 • Barbara Gierowska-Bogusz
 • Katarzyna Gizinska
 • Bożena Kosieradzka
 • Elżbieta Kurkiewicz
 • Barbara Rymkiewicz-Kluczyńska
 • Bożena Urbańska-Żebrowska

Zasłużeni dobroczyńcy: 

 • Paweł Lisiecki Poseł na Sejm RP
 • Firma TRANSLEGAL
 • Zakład Usług Komunalnych w Ciechanowie
 • Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Ciechanowie
 • Studio Alicja
 • L`Oreal
 • Towarzystwo Budownictwo Społecznego w Ciechanowie
 • Qbatura Caffe&Hotel z Ciechanowa
 • Firma ENERGOTECHNIKA
 • Sodexo Polska
 • Fundacja Warbud S.A. „Warto pomagać”
 • Fundacja Bank Żywności SOS
 • Akcja Gwiazdor
 • Marek Rączka, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Dworze Mazowieckim
 • Janusz Dąbrowski, dyrektor Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Dworze Mazowieckim
 • Jolanta Demczyszyn-Sachowska
 • Jolanta Śmielak-Sosnowska
 • Politechnika Warszawska

  Odznaczenia otrzymali również zasłużeni przedstawiciele gmin samorządowych oraz przedstawiciele wojewody mazowieckiego wspierający ośrodki pomocy dla osób niepełnosprawnych.

Dziękujemy Firmie PEPCO oraz jej Klientom za wspólne pomaganie naszym podopiecznym.

Dzięki zakupom charytatywnych misiów wyprodukowanych przez PEPCO, Klienci wsparli projekty realizowane wspólnie przez PEPCO i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.
Połowa zysku ze sprzedaży specjalnych produktów została przekazana Towarzystwu Przyjaciół i Dzieci i między innymi dzięki temu 270 małych podopiecznych Stowarzyszenia mogło w tym roku wziąć udział w licznych warsztatach rozwojowych i pojechać na letnie obozy. Dla wielu z nich był to pierwszy w życiu wakacyjny wyjazd!

Nowa kolekcja specjalnych misiów już wkrótce pojawi się w sklepach PEPCO. 100% dochodu z ich sprzedaży zostanie przekazana na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, by sprawić radość jeszcze większej liczbie dzieciaków.

 

TPD Oddział mazowiecki

Adres: ul.Marszałkowska 34/50,

00-554 Warszawa

Zobacz mapę
tel/faks 22-826-27-15, 22- 827-58-21,
22- 828-6274, 22-827-6646
tel Dział Dotacji 506 061 910
tel Dział Księgowości 504 198 924

Nr konta: 68 1240 6175 1111 0000 4564 8524

 

Godziny pracy

   • Przyjęcia interesantów:
   • poniedziałek -  czwartek 8.00-16.00
   • Piątek jest dniem bez interesantów.
   • Członkowie Prezydium dyżurują.
   • Poniedziałki i środy 9.00-12.00

PROJEKT FINANSUJE M.ST. WARSZAWA

Projekt finansuje miasto stołeczne Warszawa
© 2020 TPD - oddział mazowiecki. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Search