Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania naszego serwisu.
Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Aktualności

Dzięki pomocy Fundacji Ziko dla Zdrowia i wsparciu TPD ZG do 50 placówek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego trafiły termometry na  podczerwień oraz materiały edukacyjne dotyczące pomiaru temperatury ciała.

Trwająca pandemia koronawirusa zmieniła całkowicie nasz sposób funkcjonowania: ciągłe monitorowanie swojego stanu zdrowia,  zachowanie dystansu oraz szczególna troska o higienę stały się naszymi rutynowymi czynnościami w nowej rzeczywistości. Zasady te obowiązują wszędzie, również w placówkach wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży, prowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Dbamy o swoje zdrowie i mierzymy temperaturę. Serdecznie dziękujemy.

 

 

Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci otrzymał powierzenie projektów grantowych "Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami". W ramach umów nr UEB/000030/07/D, UEB/000037/07/D i UEB/000039/07/D otrzymamy granty na pokrycie kosztów zakupu środków ochrony osobistej dla pracowników zaangażowanych w bezpośrednią pracę z osobami z niepełnosprawnościami oraz środków dezynfekcyjnych i wyposażenia potrzebnego do ich stosowania dla warsztatu terapii zajęciowej.

 

 

Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci poszukuje:
Kierownika w  Ognisku TPD Mokotów i Ognisku TPD Rynia

Wymagania:

- Wykształcenie wyższe kierunkowe

- Minimum 3- letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i z rodzicami

- Samodzielność i odpowiedzialność

- Kreatywność i empatia

 

Obowiązki:

- Organizowanie i koordynowanie pracy prowadzonego Ogniska

- Realizowanie i rozliczanie dotacji

- Nadzór pedagogiczny nad kadrą Ogniska

- Zapewnienie opieki i bezpieczeństwa wychowankom

- Prowadzenie dziennika zajęć

- Prowadzenie dokumentacji merytorycznej grupy

 

Forma zatrudnienia: 

Umowa o pracę - TPD Mokotów

Umowa zlecenie - TPD Rynia

Praca od zaraz. 

Zainteresowanych ofertą prosimy o wysyłanie CV pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej pragniemy złożyć wszystkim nauczycielom, pedagogom i wychowawcom, a w szczególności tym, którzy na co dzień pracują z dziećmi i z młodzieżą nasze podziękowania, najlepsze życzenia i serdeczne gratulacje. Wszystkiego dobrego i dużo zdrowia. Zarząd MOW TPD.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Tesco już 6 rok działają w ramach partnerstwa strategicznego. Łączy nas wspólny cel – nauczenie dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Dlatego z dumą ogłaszamy: wielkimi krokami nadchodzi V edycja programu Tesco „Od uprawy do potrawy”! Nadszedł czas na nowe atrakcje i solidną dawkę wiedzy oraz zabawy! Ponownie zapraszamy podopiecznych placówek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na niezwykłą przygodę i poznanie zdrowego odżywiania bez marnowania. Zachęcamy w tym roku m.in. do skorzystania z nowych scenariuszy lekcji dostosowanych do nauki zdalnej a także do wzięcia udziału w konkursie, którego ambasadorką będzie Majka Jeżowska.

Podczas 4. edycji programu „Od uprawy do potrawy” Kluby Niemarnowania cieszyły się ogromną popularnością, za co serdecznie Wam dziękujemy. 😊 Udział w programie wzięło aż  270 Klubów! Nadchodząca edycja będzie pełna nowości i zaskoczeń. W tym roku ze względu na nowe okoliczności w jakich się znaleźliśmy, dostosowaliśmy nasze scenariusze zajęć tak, by Prowadzący w zależności od potrzeb mogli przeprowadzać je zdalnie lub w stacjonarnie. Ponadto, ruszamy z zupełnie nowym konkursem – „Rymuję nie marnuję”. Zadaniem konkursowym Klubowiczów będzie stworzenie zwrotki i refrenu piosenki dotyczącej idei niemarnowania żywności. W jury zasiądzie sama Majka Jeżowska! Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie internetowej programu: http://www.oduprawydopotrawy.pl/.

Co nowego w Programie?

 • Rozwijamy współpracę z Klubami Niemarnowania i zachęcamy do dołączania nowe klasy,
 • Lekcje dostosowane do nauczania zdalnego,
 • Coraz więcej pomysłów na aktywności dla zarejestrowanych Klubów,
 • Nowa sekcja z ćwiczeniami dla uczniów w ramach otwartego dostępu,
 • Konkurs dla Klubów w nowej, odświeżonej formie.

 

Jak wziąć udział w konkursie dla Klubów „Rymuję, nie marnuję”?

Krok 1: Opiekun zakłada Klub, rejestrując się do programu przez stronę www programu.

Krok 2: Klub realizuje zadanie konkursowe – tworzy zwrotkę piosenki dotyczącej tematyki programu. Przykłady możecie znaleźć w zakładce „Pomysły dla Klubów”!

Krok 3: Opiekun Klubu przesyła na adres mailowy Biura Programu zwrotkę piosenki dotyczącej tematyki programu.

UWAGA: Zgłoszenia można nadsyłać w terminie od 14.10.2020 do 18.11.2020 roku do godz. 15:00. Formularz zgłoszeniowy można pobrać TUTAJ

Krok 4: Jury wybiera 3 laureatów, którzy zostaną ogłoszeni do 4.12.2020. Na zwycięskie drużyny czekać będą bony o wartościach 3000, 2000 oraz 1000 złotych i upominki!

Zachęcamy do zgłoszeń!

Zapraszamy po wakacjach - wszyscy nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji. Przyjęcia interesantów do Poradni Rodzinnej TPD odbywają się w biurze TPD przy ul. Marszałkowskiej 34/50 (domofon 99). Konsultacje odbywają się przy zachowaniu obowiązujących procedur dotyczących zasad przestrzegania higieny w okresie pandemii.

 Grafik przyjęć specjalistów w drugim półroczu 2020r.:

 

L.p

Imię i nazwisko

Termin dyżuru

Miejsce i godziny dyżuru

1

Daria Gorzkiewicz

14 i 21 września

12 i 26 października

16 i 30 listopada

7 i 14 grudnia

Godz. 15.00 – 17.00

ul. Marszałkowska 34/50

2

Kamila Domagała

28 września

5 października

2 listopada

7 grudnia

Godz. 15.00 – 18.00

ul. Marszałkowska 34/50

3

Anna Gralewicz

10 października

7 i 21 listopada

5 grudnia

 

Godz. 9.00 – 14.00

ul. Marszałkowska 34/50

4

Aneta Grzeszczuk

12 i 26 września

10 i 24 października

7 i 21 listopada

5 i 19 grudnia

Godz. 9.00 – 14.00

ul. Marszałkowska 34/50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacje o prowadzących konsultacje:

Kamila Domagała - psycholog; terapeuta I stopnia TSR; pedagog (absolwentka UW) z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszym, a także z nastolatkami i rodzicami dzieci w różnym wieku. Przez wiele lat kierownik placówek wsparcia dziennego, realizator i współtwórca programów profilaktycznych i psychoedukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Pracownik Ośrodka Adopcyjnego, w trakcie szkolenia i nabywania uprawnień do pracy z klientem po traumie.

Anna Gralewicz - lekarz psychiatra, absolwentka Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalistka psychiatrii dzieci i młodzieży. Obecnie pracuje w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii, gdzie odbyła szkolenie specjalizacyjne.  Na co dzień pracuje z osobami z zaburzeniami zachowania i emocji, z zaburzeniami odżywiania się, afektywnymi, psychotycznymi oraz całościowymi zaburzeniami rozwoju. Ponadto od listopada 2018r jest związana z Zakładem Wczesnej Interwencji Psychologicznej Instytutu Matki i Dziecka, gdzie zajmuje się diagnozą i terapią najmłodszych pacjentów. W Poradni Rodzinnej przyjmuje dzieci w różnym wieku (na spotkanie zaproszone jest dziecko z rodzicem lub opiekunem prawnym) potrzebujące wskazówki psychiatry. Na wizytach odbywa się wywiad z rodzicami i dzieckiem, psychoedukacja i porada dotycząca zalecanej dalszej ścieżki diagnostycznej i terapeutycznej. Spotkanie nie jest równoważne opiece psychiatrycznej w Poradni Zdrowia Psychicznego – nie ma możliwości wystawienia recept, zaświadczeń i opinii lekarskich ani zwolnień ZUS ZLA.

Aneta Grzeszczuk - absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja w dziedzinie psychologii wychowawczej dziecka i rodziny. Studia podyplomowe: „Rehabilitacja dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi” (2009) oraz „Diagnoza kliniczna dziecka i jego rodziny” (2013). Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą (oraz ich rodzicami) mającymi trudności w funkcjonowaniu społecznym, relacjach z rówieśnikami, radzeniu sobie z emocjami i stresem. Pracuje również z dziećmi, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i rodzinnej (rozwód rodziców, choroba bliskich osób i inne). W pracy wykorzystuje podejście psychodynamiczne i relacyjne oraz poznawczo-behawioralne. Cechuje ją indywidualne, a zarazem całościowe spostrzeganie problemów dziecka i jego rodziny oraz próba zrozumienia potrzeb i motywacji dziecka z zachowaniem jego indywidualności, niezależności i niepowtarzalności.

Daria Gorzkiewicz - adwokat, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW oraz Podyplomowych Studiów Prawa Podatkowego na SGH. Prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką specjalizującą się między innymi w sprawach cywilnych i rodzinnych. Współpracuje z TPD od 2017 roku. Zakres udzielanych porad w ramach Poradni Rodzinnej TPD: prawo cywilne; prawo rodzinne i opiekuńcze, prawo nieletnich, prawo karne, prawo wykroczeń, prawo lokalowe, prawo pracy, prawo prywatne międzynarodowe.

 

Poradnia Rodzinna TPD jest kontynuacją działań rozpoczętych w latach 2017-2019. Projekt dofinansowany jest ze środków Urzędu m. st. Warszawy. Pomoc specjalistów w zakresie porad psychologicznych, pedagogicznych i prawnych skierowana  jest do mieszkańców Dzielnicy Śródmieście, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin będących w sytuacji kryzysowej, zagrożonych lub dotkniętych uzależnieniem i przemocą. Adresatami są dorośli, dzieci i młodzież od 3. do 26. roku życia. Usługi w formie doradztwa, wsparcia psychologicznego i porad prawnych świadczone będą zgodnie z miejskimi standardami poradnictwa z zachowaniem poufności, bezpłatności, rzetelności, profesjonalizmu i autonomii klienta. Projekt dofinansowany jest ze środków Urzędu Miasta st. Warszawy Dzielnicy Śródmieście.

Zapisy na konsultacje przyjmuje sekretariat w godzinach 9.00 - 15.00 pod numerem telefonu: + 48 506 061 910, +48 22 826 27 15, możliwe są również zgłoszenia przez mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zdjęcie: https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie-wektory/rodzina

 

Naszej Koleżance

Jolancie Szklarskiej

serdeczne wyrazy głębokiego współczucia

z powodu śmierci

Ojca

składają koleżanki i koledzy z Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Informujemy, że od dnia 2 września 2020r. Biuro TPD ZMOW przy ul. Marszałkowskiej 34/50 lok. 99 przyjmuje interesantów w godz. 8.00 - 16.00 (poniedziałek - czwartek). Piątek jest dniem pracy wewnętrznej - nie obsługujemy interesantów. Zapraszamy.

 

Poradnia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci dla rodzin adopcyjnych i zastępczych jest nowatorskim działaniem w skali kraju. Do tej pory w systemie działań psychopedagogicznych ukierunkowanych na wsparcie rodziny nie było miejsca na specjalistyczne wsparcie skierowane wyłącznie do tej wąskiej grupy.

Dzięki zrozumieniu potrzeby i wagi tego działania przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, od lipca br., w formie pilotażu, do końca 2020 roku, możemy świadczyć nieodpłatnie usługi wsparciowe dla wszystkich rodzin adopcyjnych i zastępczych z terenu województwa mazowieckiego, które zechcą z nich skorzystać. Szczególnie jednak zapraszamy rodziny z Warszawy oraz z powiatów ościennych: mińskiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, żyrardowskiego i warszawskiego zachodniego.

W ramach poradni zaplanowaliśmy psycho-pedagogiczne poradnictwo i konsultacje indywidualne ( w tym także dla dzieci) i rodzinne (także w miejscu Państwa zamieszkania), psychoterapię indywidualną, małżeńską i rodzinną, konsultacje psychiatry dziecięcego, tematyczne webinaria internetowe dla rodziców/opiekunów oraz pięć grup wsparcia: 1/ dla rodzin adopcyjnych, w których wychowują się dzieci do lat 6, 2/ dla rodzin adopcyjnych, w których wychowują się dzieci od 7 lat do 15 lat, 3/ dla dzieci przysposobionych, nastolatków w kryzysie tożsamości, 4/ dla opiekunów zastępczych oraz 5/ dla dorosłych adoptowanych.

Projekt realizowany jest przez specjalistów posiadających bogatą wiedzę i wieloletnie doświadczenie, pasjonatów swojej pracy, którzy z oddaniem służą drugiemu człowiekowi i cały czas poszerzają, rozwijają swój zawodowy warsztat.

Projekt jest superwizowany przez specjalistów z zakresu traumy i psychiatrii dziecięcej. W celu szerszego dotarcia do Państwa, utworzyliśmy dla projektu stronę internetową: https://poradnia.tpd-maz.org.pl , która jest jednocześnie platformą rejestracyjną.

Serdecznie zapraszamy do zapoznana się z jej zawartością i zapisanie do konkretnego specjalisty i grupy. Zapisy są także możliwe od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-16.00 pod numerem telefonu +48 662 131 687 lub na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ufam, że nasza propozycja spełni Państwa oczekiwania i stanie się w przyszłości stałym systemowym wsparciem dla rodzin adopcyjnych i zastępczych.

Z wyrazami szacunku,
Monika Jagodzińska – koordynator projektu

https://pl.freepik.com/premium-zdjecie/grupa-ludzi-wspiera-i-dyskutuje-w-malych-grupach_5095004.htm

Na początku czerwca dzieci wróciły do środowiskowych ognisk wychowawczych i świetlic TPD. Wszystko to, oczywiście, w zgodzie z wymogami sanitarnymi, jakie wciąż obowiązują. Rozpoczęła się też akcja letnia. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci od 101 lat organizuje wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży. Kolonie ale też i półkolonie w miejscu zamieszkania. Prowadzi między innymi domy wczasów dziecięcych i szkolne schroniska młodzieżowe.

Więcej o akcjach letnich TPD w audycji Radiowej Trójki:

https://www.polskieradio.pl/9/5527/Artykul/2548803,Towarzystwo-Przyjaciol-Dzieci-i-jego-akcja-letnia

Zapraszamy do odsłuchania materiału.

https://pixabay.com/pl/photos/r%C4%99ce-przyja%C5%BA%C5%84-przyjaciele-dzieci-2847508/

W ramach umowy Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Wojewódzki Oddział Mazowiecki prowadzić będzie poradnię. Działanie będzie polegało na stworzeniu specjalistycznego poradnictwa dla rodzin adopcyjnych i zastępczych - jest to pierwsza taka inicjatywa w Polsce! Wszystko będzie prowadzone w porozumieniu z powiatowymi centrami pomocy rodzinie i obejmie dzieci i rodziny z Warszawy oraz powiatów: warszawski zachodni, legionowski, wołomiński, miński, otwocki, piaseczyński i pruszkowski. W ramach pracy będą odbywały się m.in. konsultacje indywidualne np. z psychiatrą dziecięcym, psychologiem ale też grupy wsparcia oraz terapia dorosłych i dzieci – uwzględniające specyfikę rodzin adopcyjnych i zastępczych.
 
Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
 
 
 

 

 

 

 

TPD Oddział mazowiecki

Adres:

ul. Kredytowa 1A lok. 13

00-056 Warszawa

Siedziba Biura: ul.Marszałkowska 34/50,

00-554 Warszawa

Zobacz mapę
tel/faks 22-826-27-15, 22- 827-58-21,
22- 828-6274, 22-827-6646
tel Dział Dotacji 506 061 910
tel Dział Księgowości 504 198 924

Nr konta: 68 1240 6175 1111 0000 4564 8524

 

Godziny pracy

   • Przyjęcia interesantów:
   • poniedziałek -  czwartek 8.00-16.00
   • Piątek jest dniem bez interesantów.
   • Członkowie Prezydium dyżurują.
   • Poniedziałki i środy 9.00-12.00

PROJEKT FINANSUJE M.ST. WARSZAWA

Projekt finansuje miasto stołeczne Warszawa
© 2020 TPD - oddział mazowiecki. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Search